Apple tworzy gogle rozszerzonej rzeczywistości oraz nowego MacBooka opartego na procesorach ARM

Apple planuje na 2020 rok dużą ofensywę w swoich produktach. W ofercie firmy ma pojawić się wiele nowości i gadżetów "przyszłości". Jednym z nich mają być gogle rozszerzonej rzeczywistości. Oprócz tego Apple planuje nowe MacBooki wyposażyć w procesory o architekturze ARM.
Zobacz wideo

Bloomberg donosi, że Apple w 2020 roku będzie chciało wprowadzić na rynek okulary rozszerzonej rzeczywistości. Pozwoliłoby to mu zająć lukę, której nikt nie wypełnił po słabym przyjęciu Google Glasses przed kilkoma laty. Gigant z Cupertino nie potwierdza oficjalnie tych informacji. Jednak producent iPhone’ów od jakiegoś czas przejmuje przedsiębiorstwa zajmujące się taką technologią, więc coś może być na rzeczy. Bloobmberg twierdzi mówią o tym, że okulary rozszerzonej rzeczywistości od Apple będą opierały się na ekranie holograficznym. Firma już teraz zatrudnia ekspertów od grafiki i gier, którzy mają dostosować interfejs i ekosystem Apple do realiów rozszerzonej rzeczywistości, co ma zapewnić sprzętowi amerykańskiego przedsiębiorstwa fotel lidera w tej kategorii urządzeń.

Ponadto jak podaje gsmarena, przyszłoroczne iPhone’y mają także obsługiwać rozszerzoną rzeczywistość, w czym mają pomóc montowane w nich sensory 3D ToF z tyłu urządzenia. Pozwalają one na wykrywanie głębi obrazu, poprzez mierzenie odbitej od obiektu wiązki światła. W ten sposób można na przykład stworzyć zdjęcie w 3D.

Apple ponadto ma zamiar wyposażyć MacBooki w nowe procesory

Gsmarena twierdzi także, że Apple zmieni procesory w swoich laptopach. Nowe urządzenia mają być oparte o technologię ARM, czyli taką samą jaką firma stosuje przy produkcji procesorów do swoich urządzeń mobilnych. Taka zmiana w MacBookach miałaby zagwarantować programistom większą kontrolę nad rdzeniami, co z czasem miałoby się przełożyć na dłuższe działanie baterii.

W przyszłym roku ma także pojawić się nowy budżetowy iPhone. Apple opatentował także pierścień, który będzie służył do obsługi większych urządzeń producenta. W przyszłym roku mają pojawić się też nowa generacja słuchawek, Air Pods Pro.

Więcej o: