Pamiętacie jeszcze Gadu Gadu? Komunikator będzie dostępny w opcji na abonament

GG wprowadziło właśnie możliwość płatnego dostępu do konta. Komunikator umożliwił całkowite wyłączenie reklam w zamian za cykliczną opłatę. I jest ona zadziwiająco niska.
Zobacz wideo

Pamiętacie jeszcze Gadu Gadu? Komunikator, bez którego kilka lat temu nie wyobrażaliśmy sobie codziennego kontaktu ze znajomymi, jest dziś cieniem dawnej potęgi. Mimo wszystko obecny właściciel komunikatora (England.pl) postanowił w kwietniu tchnąć w niego drugie życie. Aplikacja została przebudowana i wprowadzono do niej funkcje takie jak losowanie rozmówcy, co ma pomóc w nawiązywaniu kontaktów. W zamyśle jest połączeniem Tindera (aplikacji randkowej) i Slacka (aplikacji do kontaktów z zespołem).

GG z opcją abonamentową

GG jak na razie nie podbił serc Polaków (a właściwie nie odbił ich z rąk Facebooka), jednak komunikator ma grono oddanych fanów. I specjalnie na ich prośbę wprowadza teraz funkcję, która mogłaby być inspiracją dla innych.

Dawne Gadu Gadu umożliwi użytkownikom całkowite pozbycie się reklam ze swojego konta w zamian za opłatę. Przewidziano do wyboru 3 opcje abonamentowe: na miesiąc, pół roku i rok.

Abonament sam w sobie nie jest może zbyt dużym zaskoczeniem, za to jego koszt jest zadziwiająco niski. Za miesięczną subskrypcję zapłacimy 1,99 zł, przy zakupie abonamentu na pół roku będzie on kosztował 1,49 zł miesięcznie, a przy subskrypcji rocznej będzie trzeba odłożyć zaledwie 99 groszy każdego miesiąca.

Ceny są więc bardzo atrakcyjne i prawdopodobnie każdy będzie mógł sobie pozwolić na wykupienie abonamentu nawet na cały rok (wychodzi niespełna 12 zł). Pomysł spotkał się zresztą z wieloma pozytywnymi komentarzami ze strony użytkowników.

Minusem jest niestety ograniczenie tej opcji wyłącznie do aplikacji na urządzenia z Androidem. Na razie nie wiadomo, czy producent komunikatora zdecyduje się na rozszerzenie funkcji również dla użytkowników iPhone'ów i komputerów.

Chcielibyście zobaczyć coś podobnego w komunikatorach Facebooka: Messengerze, WhatsAppie i Instagram Threads?

Czytaj też: Windows 10X może trafić na tradycyjne laptopy. Microsoft szykuje małą rewolucję?

Więcej o: