Pamiętacie jeszcze Gadu Gadu? Komunikator będzie dostępny w opcji na abonament

GG wprowadziło właśnie możliwość płatnego dostępu do konta. Komunikator umożliwił całkowite wyłączenie reklam w zamian za cykliczną opłatę. I jest ona zadziwiająco niska.
Zobacz wideo

Pamiętacie jeszcze Gadu Gadu? Komunikator, bez którego kilka lat temu nie wyobrażaliśmy sobie codziennego kontaktu ze znajomymi, jest dziś cieniem dawnej potęgi. Mimo wszystko obecny właściciel komunikatora (England.pl) postanowił w kwietniu tchnąć w niego drugie życie. Aplikacja została przebudowana i wprowadzono do niej funkcje takie jak losowanie rozmówcy, co ma pomóc w nawiązywaniu kontaktów. W zamyśle jest połączeniem Tindera (aplikacji randkowej) i Slacka (aplikacji do kontaktów z zespołem).

GG z opcją abonamentową

GG jak na razie nie podbił serc Polaków (a właściwie nie odbił ich z rąk Facebooka), jednak komunikator ma grono oddanych fanów. I specjalnie na ich prośbę wprowadza teraz funkcję, która mogłaby być inspiracją dla innych.

Dawne Gadu Gadu umożliwi użytkownikom całkowite pozbycie się reklam ze swojego konta w zamian za opłatę. Przewidziano do wyboru 3 opcje abonamentowe: na miesiąc, pół roku i rok.

Abonament sam w sobie nie jest może zbyt dużym zaskoczeniem, za to jego koszt jest zadziwiająco niski. Za miesięczną subskrypcję zapłacimy 1,99 zł, przy zakupie abonamentu na pół roku będzie on kosztował 1,49 zł miesięcznie, a przy subskrypcji rocznej będzie trzeba odłożyć zaledwie 99 groszy każdego miesiąca.

Ceny są więc bardzo atrakcyjne i prawdopodobnie każdy będzie mógł sobie pozwolić na wykupienie abonamentu nawet na cały rok (wychodzi niespełna 12 zł). Pomysł spotkał się zresztą z wieloma pozytywnymi komentarzami ze strony użytkowników.

Minusem jest niestety ograniczenie tej opcji wyłącznie do aplikacji na urządzenia z Androidem. Na razie nie wiadomo, czy producent komunikatora zdecyduje się na rozszerzenie funkcji również dla użytkowników iPhone'ów i komputerów.

Chcielibyście zobaczyć coś podobnego w komunikatorach Facebooka: Messengerze, WhatsAppie i Instagram Threads?

Czytaj też: Windows 10X może trafić na tradycyjne laptopy. Microsoft szykuje małą rewolucję?

Więcej o:
Komentarze (35)
Pamiętacie jeszcze Gadu Gadu? Komunikator będzie dostępny w płatnej opcji bez reklam
Zaloguj się
 • pan_draska

  Oceniono 26 razy 22

  Dali ciała dawno temu gdy przeładowali lekka, prostą i szybką apkę całą masą badziewia, zrobiła się ociężała, powolna, okno zaczęło zajmować pół ekranu. I po co wam to było?
  Nota bene to co ostatnimi czasy uskutecznia Skype również skazuje go na marginalizację.

 • uwolnijcie.loginy

  Oceniono 18 razy 10

  Czekam z utęsknieniem, aż na udostępnienie możliwości pozbycia się reklam zdecyduje się gazeta.pI. Bywają irytujące i jest ich za dużo.

 • valla

  Oceniono 7 razy 7

  Zmarnowany potencjał podobnie jak naszaklasa.pI

 • spider78

  Oceniono 7 razy 5

  Z ciekawości odgrzebałem stare GG na dysku. Ostatnia zjadliwa wersja 6.1 niestety nie komunikuje się z serwerem, dopiero wersja 10 zaczęła gadać. Szkoda tylko że wszystkie moje znajome słoneczka wyglądają na martwe :)

 • sinepgib

  Oceniono 4 razy 4

  jak chce coś wyżebrać to niech lepiej z kapeluszem usiądzie, prędzej ktoś coś wrzuci

 • jarek_pierwszy_wyspany

  Oceniono 6 razy 4

  Czyli nie używam, wersji darmowej, ale mogę teraz zapłacić za wyłączenie w niej reklam. Aha. Fajnie.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 5 razy 3

  To se ne vrati...

 • camel_3d

  Oceniono 5 razy 3

  Mam whatsappa jak wiekszpsc znajomych. O gg zapomnailem 10 lat temu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX