Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana CD-Projekt dostępna na platformy mobilne. Na razie tylko na iOS

Wiedźmin 3 wprowadził do rozgrywki Gwinta, minigrę karcianą. Ta cieszyła się tak dużą popularnością, że CD-Projekt uczynił z niej pełnoprawną produkcję dostępna na konsolę oraz komputery. Teraz gra nareszcie trafiła na urządzenia mobilne. W pierwszej kolejności grać mogą posiadacze sprzętu Apple.
Zobacz wideo

Gwint nareszcie zawitał na platformy mobilne. To nareszcie może znacznie zwęszyć jego udział w rynku gier karcianych, na którym dzieli i rządzi od lat Blizzard. Hearthstone praktycznie nie ma żadnej konkurencji. Taką mógł stać się Gwint, szczególnie po gigantycznym sukcesie Wiedźmina 3. Niestety, CD-Projekt nie wypuścił gry od razu na urządzenia mobilne, co w przypadku tego rodzaju produkcji, jest dużym błędem. Karcianki idealnie nadają się do grania na smartfonach i tabletach, dlatego dziwi, że CD-Projekt tak długo czekał z wydaniem wersji kieszonkowej Gwinta.

 

Pojawienie się tytułu na iOS oraz Androida było zapowiedziane już jakiś czas temu. Wtedy też CD-Projekt zaznaczył, że wersja na urządzenia Apple pojawi się jako pierwsza. Posiadacze smartfonów z Androidem będą musieli jeszcze trochę poczekać, a konkretnie do pierwszego kwartału 2020 roku. W App Store Gwint jest już gotowy do pobrania. Można go uruchomić na:

  • tabletach IPad mini 4, iPad 5, iPad Air 2 lub nowszych
  • dowolnym iPadzie Pro
  • odtwarzaczach iPod touch 7 generacji
  • smartfonach iPhone 6S lub nowszych. 

Produkcja jest dostępna zupełnie za darmo i oferuje rozgrywkę w modelu free-2-play. Paczka z grą waży 2,4 GB, więc warto ściągnąć ją na domowym lub dowolnym innym WiFi. Gra synchronizuje się z wersją na PC, jeśli korzystamy z konta GOG i pozwala na rozgrywki międzyplatformowe.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana to produkcja CD-Projekt

Gwint debiutował w Wiedźminie 3, gdzie zastąpił znane z poprzednich części kości. Te były dość prostą rozrywką, podczas gdy gra karciana była bardziej rozbudowana. Na tyle, że zyskała spore uznanie wśród graczy, a CD-Projekt zdecydował się uczynić z niej pełnoprawny tytuł. Gra dotychczas dostępna była na komputery oraz PlayStation 4 i Xboxa One. Rozgrywka polega na zebraniu własnej talii kart, którą następnie używamy w turowej bitwie z przeciwnikami.

Więcej o: