Diablo 4 na wideo. Po sieci krążą gameplay'e z gry Czarodziejką, Barbarzyńcą i Druidem

Diablo 4 ledwo co zostało zaprezentowane przez Blizzard, a w sieci pojawiły się już fragmenty rozgrywki. Firma twierdzi, że gra jest na wczesnym etapie rozwoju, ale jak widać na gameplay'ach, już teraz produkcja wygląda na grywalną.

Diablo 4 to największa z zapowiedzi, jakie pojawiły się trakcie BlizzConu 2019. Smaczku dodaje fakt, że dyrektorem kreatywnym gry Blizzarda jest Sebastian Stępień. Polak wcześniej w tej samej roli pracował w CD-Projekt, gdzie pomagał tworzyć Cyberpunk 2077 oraz wszystkie części Wiedźmina. To między innymi on poinformował graczy, co czeka ich przy premierze kolejnej części kultowej produkcji. Ma być mroczniej, a fabuła skupi się dramatach zwykłych ludzi.

Wiemy też, że tytuł będzie łączyć rozgrywkę solową z tą w internecie, co sprawi, że gracze będą częściej wchodzili w interakcję. Blizzard twierdzi, że Diablo 4 jest na wczesny etapie rozwoju i jak to bywa w przypadku tego producenta, gra wyjdzie gdy będzie gotowa. Mimo to, już teraz część influencerów i portali dostała możliwość zagrania dłuższą lub krótszą chwilę w nadchodzący tytuł podczas konwentu Blizzarda

Diablo 4 jest już grywalne, ale do premiery wciąż daleko

Jeśli Blizzard nie zmieni zdania i nie zaskoczy nas czymś niespodziewanym, to możemy oczekiwać, że gra nie wyjdzie jeszcze przez najbliższy rok. Szczególnie, że wciąż nie znane są wszystkie klasy bohaterów, jakimi będziemy mogli sterować. Wiadomo już, że zagramy Barbarzyńcą, Czarodziejką oraz powracającym po absencji w poprzedniej części Druidem.

Plotki mówią o tym, że w Diablo 4 do wyboru będziemy mieli jeszcze dwie postaci: Paladyna i Amazonkę. Możliwe, że te klasy nie zostały jeszcze opracowane, dlatego premiera gry nie nadejdzie szybko. Pozostali bohaterowie są już grywalni, a najlepszym dowodem na to mogą być fragmenty rozgrywki, które krążą po internecie. Kilka z nich możecie obejrzeć poniżej.

 
 
 
 

>>Możesz jeździć małym crossoverem w zasadzie do ręki. Wyjaśniamy czy samochód na abonament ma sens

Zobacz wideo
Więcej o: