Huawei zarejestrował projekty nowych smartfonów. Z przodu tylko ekran, a aparat będzie się obracał

Huawei opublikował w unijnym Urzędzie ds. Własności Intelektualnej przesłał dwa projekty smartfonów z nietypowym położeniem aparatu. Nie są to pomysły rewolucyjne, ale z pewnością ciekawe. Do dokumentów dotarł serwis LetsGoDigital, który stworzył ich rendery.
Zobacz wideo

Od dłuższego czasu producenci telefonów prześcigają się w wymyślaniu kolejnych pomysłów, dzięki którym przedni panel telefonu będzie zajmował tylko ekran. W celu powiększenia powierzchni wyświetlacza, Apple zapoczątkowało modę na "notch", czyli wcięcie w ekranie na aparat oraz inne czujniki. Kolejni producenci zmniejszali ten element, tworząc kropki oraz łezki, a inni przemieszczali go ze środka na bok. Następnym krokiem była próba schowania aparatu, który w niektórych smartfonach wysuwa się z urządzenia. Pojawiły się też pomysły jak Samsung Galaxy A80, który używa tego samego aparatu do zdjęć z przodu, jak i z tyłu. Na podobny krok zdecydował się też Huawei przy modelu ShotX oraz Honor 7i. Teraz chińskie przedsiębiorstwo może wrócić do tego pomysłu.

Intrygujący mechanizm aparatu w smarftonach od Huawei

Do urzędu EUIPO (Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej) wpłynęły dwa projekty smartfonów Huawei, których charakterystycznym elementem jest mechanizm aparatu. Tylny aparat jest zamontowany na specjalnym zawiasie, który umożliwia mu obrócenie się i używanie go jako kamery do selfie. To rozwiązanie nie tylko pozwala zaoszczędzić miejsca na przednim panelu, ale także umożliwia robienie selfie o dużo wyższej jakości, ponieważ producenci zazwyczaj instalują lepsze obiektywy w tylnym aparacie, który jest uznawany za ten główny. Rendery z tego patentu przygotował portal LetsGoDigital.

embed

Drugi projekt jest o tyle ciekawszy, że może zagwarantować jeszcze lepszą jakość zdjęć, ponieważ na ruchomym mechanizmie umieszczono dwa obiektywy. To na razie jedynie pomysł, ale jako, że został zarejestrowany w EUIPO, można się spodziewać, ze z czasem Huawei pokaże tak skonstruowane smartfony.

Więcej o: