Huawei zarejestrował projekty nowych smartfonów. Z przodu tylko ekran, a aparat będzie się obracał
Od dłuższego czasu producenci telefonów prześcigają się w wymyślaniu kolejnych pomysłów, dzięki którym przedni panel telefonu będzie zajmował tylko ekran. W celu powiększenia powierzchni wyświetlacza, Apple zapoczątkowało modę na "notch", czyli wcięcie w ekranie na aparat oraz inne czujniki. Kolejni producenci zmniejszali ten element, tworząc kropki oraz łezki, a inni przemieszczali go ze środka na bok. Następnym krokiem była próba schowania aparatu, który w niektórych smartfonach wysuwa się z urządzenia. Pojawiły się też pomysły jak Samsung Galaxy A80, który używa tego samego aparatu do zdjęć z przodu, jak i z tyłu. Na podobny krok zdecydował się też Huawei przy modelu ShotX oraz Honor 7i. Teraz chińskie przedsiębiorstwo może wrócić do tego pomysłu.
Intrygujący mechanizm aparatu w smarftonach od Huawei
Do urzędu EUIPO (Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej) wpłynęły dwa projekty smartfonów Huawei, których charakterystycznym elementem jest mechanizm aparatu. Tylny aparat jest zamontowany na specjalnym zawiasie, który umożliwia mu obrócenie się i używanie go jako kamery do selfie. To rozwiązanie nie tylko pozwala zaoszczędzić miejsca na przednim panelu, ale także umożliwia robienie selfie o dużo wyższej jakości, ponieważ producenci zazwyczaj instalują lepsze obiektywy w tylnym aparacie, który jest uznawany za ten główny. Rendery z tego patentu przygotował portal LetsGoDigital.
Drugi projekt jest o tyle ciekawszy, że może zagwarantować jeszcze lepszą jakość zdjęć, ponieważ na ruchomym mechanizmie umieszczono dwa obiektywy. To na razie jedynie pomysł, ale jako, że został zarejestrowany w EUIPO, można się spodziewać, ze z czasem Huawei pokaże tak skonstruowane smartfony.
-
Niemcy zmieniają zasady obostrzeń. Do sklepu tylko po wcześniejszej rejestracji
-
Polacy zapłacą za kryzys, odkręcając kurki? Gaz droższy nawet o 100 proc. A później szok elektryczny
-
Lidl, Aldi i nie tylko. Niemcy rzucili się do sklepów po domowe testy na koronawirusa. Ogromny popyt
-
NASA opracowuje elektryczny samolot X-57. Kiedy podniebne elektryki będą codziennością?
-
Brzozów. Dwa wilki, które miały zbliżyć się do pilarzy, zostały odstrzelone
- Światowa Organizacja Zdrowia odrzuca planowane unijne paszporty szczepień
- Czy będzie waloryzacja świadczenia 500+? Wiceminister Stanisław Szwed komentuje
- Chcesz rozliczyć online PIT-36 lub PIT-36L? Trochę poczekasz. Ministerstwo przeprasza 3 mln podatników
- Dlaczego płyta CD-Audio mieści 74 minuty muzyki? Legenda głosi, że to sprawka Beethovena
- Oczyszczanie uszkodzonych reaktorów w Fukushimie zajmie jeszcze trzy dekady. Dwa kluczowe wyzwania