PlayStation 5 z pierwszą oficjalną grą! Oprócz trailera, do sieci trafił fragment z rozgrywki Godfall

PlayStation 5 dostało zapowiedź pierwszej oficjalnej gry podczas The Game Awards. Na imprezie pokazano pierwszy zwiastun gry. Teraz do sieci, przy okazji wywiadu z jednym z twórców, trafił kawałek gameplaya.
Zobacz wideo

PlayStation 5 zostało oficjalnie zapowiedziane, co nie oznacza, że wiemy już wszystko o nowej konsoli Sony. Część rzeczy jeszcze przed nami, jak chociażby wygląd konsoli. Póki co w sieci pojawiły się tylko zdjęcia wersji deweloperskiej, choć można znaleźć także rendery wariantu, który trafi do sklepów. Ważną częścią premiery każdej nowej konsoli są tytuły startowe. Pierwszą produkcją na PlayStation 5, o której się dowiedzieliśmy jest zaprezentowane na The Game Awards, Godfall.

 

Twórcy grę kwalifikują jako "looter slasher", w którego będzie można grać również trybie kooperacji z dwoma lub trzema osobami. Produkcja trafi w ręce graczy na jesień 2020 roku i wyjdzie na PlayStation 5 oraz PC (gdzie będzie można kupić ją tylko w sklepie Epic Games Store).

Efektowny zwiastun to nie wszystko. Do sieci trafił fragment rozgrywki Godfall

Chwilę po zwiastunie jeden z twórców ze studia Counterplay, Keith Lee, udzielił wywiadu dla PlayStation Life Style. Przy okazji studio wypuściło krótki fragment rozgrywki z gry. Widać na nim fragment walki z dość potężnie wyglądającym przeciwnikiem. Gra ma opierać się przede wszystkim na walce, a system będzie bazował na unikach oraz parowaniu ciosów, w celu wyprowadzenie zabójczych ataków.

 

Warto zwrócić uwagę na grę świateł. To, jak oświetlona jest rozgrywka od razu przykuwa uwagę. To ważne, ponieważ konsole nowej generacji są reklamowane jako wspierające Ray Tracing, czyli technologię śledzenia światła. Dzięki jej zastosowaniu otoczenie i świat w grach ma wyglądać znacznie lepiej. Pierwsze tego efekty są rzeczywiście zauważalne na wideo z Godfall. 

Więcej o: