Steam ujawnia najlepiej sprzedające się tytuły w 2019 roku. Wiedźmin 3: Dziki Gon zdobył złoto

Steam opublikował zestawienie najlepiej sprzedających się gier. Produkcje podzielono na cztery kategorie. Wiedźmin 3: Dziki Gon w jednej z nich znalazł się w złotej kategorii.
Zobacz wideo

Steam co roku publikuje zestawienie najlepiej sprzedających się gier. Platforma nie podaje dokładnych danych, ani nie wyróżnia pojedynczych produkcji. W związku z liczbą sprzedanych cyfrowych kopii podzielono gry na cztery kategorie: najlepiej sprzedające się produkcje oznaczono jako platynowe, następnie mamy tytuły złote, srebrne i brązowe. 

Zestawienie podzielono też na cztery kategorie bestsellerów: ogólne, najlepsze premiery, najlepsze tytuły, który opuściły wczesny dostęp oraz bestsellery wśród gier VR. W rankingu wyróżniono także grę od polskiego studia CD-Projekt

Steam Bestsellers - Wiedźmin 3: Dziki Gon ze złotem

Mimo premiery serialu Netfliksa i powrotu graczy do Wiedźmina 3: Dziki Gon (co poskutkowało rekordem w liczbie użytkowników jednocześnie mających odpaloną produkcję od CD-Projekt), jego sprzedaż nie pozwoliła zdobyć platynowego wyróżnienia. W tej kategorii znalazło się GTA 5, (którego PC-towa wersja miała premierę w 2015 roku), PUBG, Sekiro: Shadow Die Twice, Total War: Three Kingdoms, Monster Hunter World czy DOTA 2. 

embed

Złotem oprócz Wiedźmina 3 okryły się takie produkcje jak Assassin's Creed: Odyssey, Resident Evil 2, Jedi Fallen Order czy Halo: The Master Chief Collection.

embed

Srebro przypadło Red Dead Redemption II, które premierę na PC miało kilka tygodni temu, Borderlands 2, Planet Zoo czy Cities Skylines.

embed

Brąz to najbardziej pojemna klasa,w której znalazło się Far Cry 5, Fallout 4, Rage 2 czy Beat Saber, który jest platynową produkcją wśród gier VR. Pełne zestawienie można podejrzeć na stronie Steam. 

Więcej o: