Assassin's Creed Ragnarok. Nowe przecieki od anonimowego pracownika studia

Assassin's Creed Ragnarok na jesień tego roku ma pojawić się po dwuletniej przerwie po ostatniej części serii. Gra zostanie zaprezentowana w przyszłym miesiącu, ale już teraz sporo o niej wiemy. Nowych informacji dostarczył anonimowy pracownik Ubisoft.
Zobacz wideo

Ubisoft w 2017 niejako rozpoczął od nowa serię Assassin's Creed. Rozgrywkę przemodelowano, fabułę po raz pierwszy cofnięto w czasie, zamiast posuwać ją do przodu, a po premierze Odyssey producent przeszedł na dwuletni cykl wydawniczy gry. W zeszłym roku nie pojawiła się więc nowa części serii, ale dostaliśmy wiele informacji na jej temat. Niektóre sprzeczne, jak nazwy kolejnej odsłony: Kingdom i Ragnarok, czy data umiejscowienia fabuły (choć ta wynikała z literówki). Większość informacji jednak wzajemnie się uzupełniała. Teraz dostaliśmy kolejną dawkę informacji, która potwierdza i rozjaśnia wcześniejsze doniesienia. Źródłem przecieku jest anonimowy pracownik studia Ubisoft, który informacje podał na forum 4chan.

Assassin's Creed Ragnarok z trybem kooperacji

Nowe przecieki rozjaśniają nieścisłości z poprzednich wycieków. Obie nazwy, Kingdom i Ragnarok, były poprawne, ale pierwsza z nich to nazwa kodowa. Akcja ma być umieszczona początkowo w 845 roku, podczas oblężenia Paryża przez wikingów, które bohater obserwuje razem z ojcem, jeszcze jako dziecko. Następnie skaczemy do 863 roku, gdzie dostajemy pierwsze zadanie od Zakonu. Bohater Jora, którego płeć będzie można wybrać, ma dostarczyć przesyłkę z Uppsali do Ragnara. Tak, tego samego znanego z seriali "Wikingowie". W czasie podróży odwiedzimy York, Paryż, Londyn czy Kijów, a każda lokacja ma mieć swój indywidualny charakter. Ponadto na swojej drodze spotkamy takie postacie jak Bjorn Żelaznoboki czy Król Alfred. Twórcy zadbali także o świątynie i zgłębienie mitologii, głównie nordyckiej, a po drodze trafimy nawet na mityczne bestie.

W Assassin's Creed Ragnarok będziemy brali udział w nalotach na forty i miasta, tworząc w ten sposób sieć handlową. Ważnym elementem rozgrywki ma być system reputacji, a niektóre zadanie będą dostępne dopiero po zdobyciu odpowiedniej sławy. W grze mają być także dwa zwaśnione rody, a my będziemy mogli wybrać, który z nich wspomożemy. Eksploracja ma być ważnym elementem rozgrywki, ale więcej czasu niż na morzu, spędzimy w ciasnych rzekach i na mokradłach. Nie zabraknie oczywiście parkouru i - podobnie jak w Assassin's Creed III - biegać będzie można po drzewach. Ten element ma zostać znacznie rozbudowany. Tak samo zdecydowano się rozwinąć mechanikę RPG, między innymi dzięki runom i większej różnorodności broni. Bohater będzie mógł ponadto zgromadzić czteroosobowy zespół, z którym będzie realizował różne misje, podobnie jak działa to w grze Ghost Recon Wildlands. Ponadto nowe drzewko umiejętności pozwoli zróżnicować zdolności poszczególnych członków zespołu. 

Assassin's Creed Ragnarok miałby zadebiutować 29 września 2020 roku.

Więcej o: