Apple ogłasza kolejny program naprawy. Darmowa wymiana wadliwych Smart Battery Case'ów

Apple ogłosiło kolejny program darmowej wymiany. Użytkownicy, którzy zakupili wadliwe etui Smart Battery Case do jednego z trzech modeli iPhone'a mogą zgłosić się do producenta z prośbą o wymianę produktu.
Zobacz wideo

Wadliwe egzemplarze Smart Battery Case

Smart Battery Case to słynny już pokrowiec z wbudowanym akumulatorem, który nie jest ani zbyt ładny, ani tani. Urządzenie kosztuje niemal 620 zł, ale ma sporą zaletę - potrafi podładować iPhone'a z dala od gniazdka, dzięki czemu wbudowany akumulator może działać nawet na 50 proc. dłużej. Co więcej, wspiera ładowanie bezprzewodowe, dzięki czemu nie trzeba każdorazowo wyciągać telefonu przed położeniem go na ładowarce.

Niestety - jak informuje amerykańskie producent - niektóre egzemplarze Smart Battery Case mają fabryczną usterkę. Część etui nie ładuje własnego akumulatora, a inne nie chcą uzupełniać energii we włożony weń telefon. Czasami ładowanie startuje, ale proces ten jest co chwila przerywany.

Etui Smart Battery Case dla  iPhone'a XSEtui Smart Battery Case dla iPhone'a XS fot. Apple / sklep apple.com/pl/shop

Apple startuje z programem wymiany

Na szczęście Apple ogłosił w związku z tym program wymiany. Każdy kto zakupił wadliwy Smart Battery Case może zgłosić się do autoryzowanego punktu serwisowego Apple. Wtedy pracownicy firmy zweryfikują przyniesiony egzemplarz (sprawdzając czy nie wystąpiło np. uszkodzenie mechaniczne) i kwalifikując go (lub nie) do wymiany na nowy.

Apple tłumaczy, że dotknięte wadą mogą być jedynie pokrowce Smart Battery Case przeznaczone dla trzech modeli iPhone’a - XR, XS oraz XS Max. Na dodatek wyłącznie te, które kupione zostały od stycznia do października 2019. Wszystkie pozostałe mają działać bez zarzutu.

Amerykańskie producent przypomina, że każdy użytkownik wadliwego etui może zdecydować się na wymianę w terminie 24 miesięcy od daty zakupu. Dodaje też, że uszkodzone pokrowce nie stanowią zagrożenia i zostaną zutylizowane w sposób ekologiczny.