Donald Trump wściekły na Apple. Prezydent USA domaga się, by firma dała pełny dostęp do iPhone'ów

Donald Trump ma problem z Apple. Prezydent USA uważa, że firma powinna dać służbom federalnym możliwość odblokowania każdego jej smartfona. Argumentuje to wsparciem, jakie Amerykanie zapewniają przedsiębiorstwu.
Zobacz wideo

Wiele można mówić o Apple, ale z pewnością dużą zaletą firmy jest dbałość o prywatność jej klientów. Koncern w tej kwestii nie chce się ugiąć nawet przed służbami specjalnymi Stanów Zjednoczonych w sprawach bezpieczeństwa wewnętrznego. Oczywiście firma nie odmawia współpracy i pomaga w śledztwach, ale nie ma zamiaru tworzyć uniwersalnego klucza dostępu do wszystkich iPhone'ów (tzw. backdoor) dla FBI. Szef Apple Tim Cook powiedział to przed laty i nie ma zamiaru zmieniać swojego stanowiska, co ostatnio wywołało złość Donalda Trumpa.

Prezydent USA, Donald Trump wściekły na Apple 

Donald Trump opublikował na Twitterze wpis, w którym jest oburzony odmową Apple ws. dostępu. Trump podkreśla, że rząd USA cały czas pomaga firmie z Cupertino w kwestiach handlowych i innych, a koncern nie chce odblokować telefonów używanych przez "zabójców, handlarzy narkotyków i innych przestępców". Prezydent USA dodaje na końcu, że nadszedł czas wziąć odpowiedzialność i pomóc "naszemu wspaniałemu krajowi, TERAZ!". 

Wpis Donalda Trumpa odnosi się do sytuacji związanej z grudniową strzelaniną w bazie Pensacola, w której zginęło 4 osoby a 11 zostało rannych.

Apple zaoferowało pomoc w śledztwie FBI i dostarczyło gigabajty danych powiązanych z kontami sprawców. To jednak nie wystarczyło śledczym, którzy domagają się udostępnienia backdoora, donosi GizChina. To już kolejny raz, kiedy FBI chce większego zaangażowania Apple, wcześniej taka sytuacja miała po masakrze w San Bernandino. Producent iPhone'ów nie ma jednak zamiaru udostępniać służbom takiego klucza. Poza tym firma powołała specjalny oddział, który przez całą dobę odpowiada na zapytania śledczych o udostępnienie danych. Od 2013 roku Apple odpowiedziało na 127 tys. takich wniosków. 

To też nie pierwszy raz, kiedy Trump uderza w Apple na Twitterze, wcześniej jednak chodziło o sprawy dużo mniejszego kalibru. Np. w październiku zeszłego roku prezydent USA był wyraźnie oburzony usunięciem przycisku Home z iPhone'ów. 

Więcej o:
Komentarze (28)
Donald Trump wściekły na Apple. Prezydent USA domaga się, by firma dała pełny dostęp do iPhone'ów
Zaloguj się
 • piotraa81

  Oceniono 18 razy 10

  Walczy z Adianem o tytuł najgłupszego prezydenta...

 • cezar85

  Oceniono 19 razy 9

  Trump się wkurzył, bo chciał zhakować telefon Ivanki, aby zobaczyć jej nagie fotki

 • jami88

  Oceniono 14 razy 8

  A może pomyśleliby o ograniczeniu dostępu do broni?
  To by pomogło PRZED, a mniej potrzebny byłby wtedy dostęp do IPhonów POTEM

 • tegepe

  Oceniono 8 razy 6

  Brawo Apple! za to ich cenię i używam wyłącznie jego sprzętu.

 • stareradio

  Oceniono 14 razy 6

  Naszym największym sojusznikiem jest kraj, którego społeczeństwo wybrało na prezydenta skrajnego debila. Mamy dużo wspólnego.

 • rasta-mw

  Oceniono 12 razy 6

  Huawei się czepiają, a sami chcą nawet więcej od swojego producenta. Hipokryci.

 • leonleonidas

  Oceniono 17 razy 5

  W USA jest wolność i demokracja tak jak w popisie uczciwość i kompetencja.

 • ben.zilbersztajn

  Oceniono 12 razy 4

  Pewnie Melania z kimś czatuje i wysyła nagie zdjęcia i pan Marchewa nie może tego przeboleć.

 • dudzij

  Oceniono 2 razy 2

  I love you dear, handsome and most smart President Trump! I also can not imagine any iPhone without Home button! XXX from Poland!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX