Orange wyłącza bramki SMS i MMS. Szansa na wysłanie wiadomości z internetu tylko do końca stycznia

Bramki SMS to znak czasów. Kiedyś bardzo popularne, dzisiaj popadły w zapomnienie. Mało kto z nich korzysta, w związku z czym Orange zdecydował się na wyłączenie tej usługi. Wysyłanie wiadomości przez internet od Orange będzie działało tylko do końca stycznia.
Zobacz wideo

Bramki SMS to już relikt przeszłości, ale wciąż są przez niektórych używane. To tani, zazwyczaj darmowy sposób na wysyłanie wiadomości. Tyle, że w świecie wszechobecnego internetu i pakietów z nieograniczonymi darmowymi SMS-ami, koncept ten stracił rację bytu. A jako że utrzymanie oprogramowania i infrastruktury darmowe nie jest, to sztuczne podtrzymywanie przy życiu bramek SMS nie ma najmniejszego sensu. Stąd ruch Orange.

Orange rezygnuje z bramek SMS i MMS. Można z nich skorzystać tylko do końca stycznia

Bramki wiadomości Orange to jedne z ostatnich tego typu usług na rynku. Przez stronę sms.orange.pl oraz mms.orange.pl można zarówno wysyłać, jak i odbierać wiadomości tekstowe oraz grafiki. To jednak możliwe będzie tylko do końca stycznia. Po tym okresie Orange wyłączy usługę. Operator uczula użytkowników, by zabezpieczyli ważne dla nich wiadomości, na przykład poprzez skopiowanie ich. Orange przypomina również, że jest możliwe usunięcie wybranych wiadomości przez nadawcę. Informację na temat zamknięcie usługi można przeczytać na witrynie obu bramek. Poniżej podajemy pełną treść oświadczenia. 

1.02.2020 usługa "SMS/MMS z Internetu" zostanie wyłączona. Użytkownicy Bramek SMS/MMS, dostępnych pod adresami sms.orange.pl i mms.orange.pl, utracą możliwość dalszego korzystania z tych serwisów. Do 31.01.2020 prosimy o ewentualne zabezpieczenie (np. skopiowanie) treści wybranych wiadomości. Dodatkowo nadawca korzystający z tych serwisów ma możliwość usunięcia wiadomości ze skrzynki odbiorczej poprzez wybranie opcji "usuń wiadomość
Więcej o:
Komentarze (8)
Orange wyłącza bramki SMS i MMS. Szansa na wysłanie wiadomości z internetu tylko do końca stycznia
Zaloguj się
 • Krzysztof Kowalski

  Oceniono 6 razy 6

  Oj, już zapomniałem że takie cudo było... Jak często kiedyś się w szkole z tego korzystało, bo smsy były drogie. A teraz... Boże jak czasu się zmieniają

 • druga_wieza

  Oceniono 8 razy 4

  To nieprawda. Znika jakaś usługa dla plebsu, ale firmy dalej mogą wysyłać tysiące SMSów na minutę. Za kasę.

 • piotr.grd

  Oceniono 3 razy 3

  Płatne serwisy wysyłania SMSów wciąż działać będą, mnóstwo firm z tego korzysta, więc nie jest tak, że utrzymanie infrastruktury do wysyłania SMSów z sieci jest bezcelowe. Infrastruktura wciąż działać będzie. A samo utrzymanie strony będącej darmową bramką, szczególnie - jak przyznajecie - mało odwiedzanej, dla tak dużej firmy jest kosztem praktycznie niezauważalnym, wszak nie trzeba przy niej kompletnie nic robić, jest, istnieje, wisi na serwerze i tyle.

  Korzystałem i korzystam z tego mało, kilka, w porywach do kilkunastu razy do roku, ale jest to jak najbardziej użyteczne. Gdy siedzę przy komputerze, nie muszę specjalnie włączać telefonu, by wysłać komuś wiadomość. Ponadto - co ważne - korzystając z bramki internetowej nie muszę ujawniać swojego numeru telefonu, zachowuję prywatność. Nie chodzi o to, by słać anonimy, ale by - w razie niepowodzenia kontaktu przez email - nawiązać kontakt z osobą znaną jedynie przez internet, której numer telefonu znam, a której własnego numeru telefonu ujawniać nie chcę.

  Niedawno niestety na stronie SMSowej Plusa też widziałem podobny komunikat, choć bez konkretnej daty. Teraz go nie ma, więc nie wiem czy zrezygnowali z likwidacji, czy tylko przesuwają to w czasie.

  Szkoda, że usuwają. Infrastruktura do wysyłania SMSów z sieci przecież i tak zostaje, firmy - odpłatnie - masowo z tego korzystają. A sam interfejs darmowej bramki, mało odwiedzana strona internetowa - to nie kosztuje Orange czy Plusa zbyt wiele, dla dużej firmy to koszt niezauważalny.

 • misiek014

  Oceniono 4 razy 2

  szkoda,ze bramki sms nie bedzie.

 • dar61

  Oceniono 3 razy 1

  Błąd.

 • bogdan19741974

  Oceniono 8 razy -4

  to teraz poczta polska i listy,nie kazdy jest uzalezniony od glupiego srajfona i nie ma internetu w sraj....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX