Orange wyłącza bramki SMS i MMS. Szansa na wysłanie wiadomości z internetu tylko do końca stycznia

Bramki SMS to znak czasów. Kiedyś bardzo popularne, dzisiaj popadły w zapomnienie. Mało kto z nich korzysta, w związku z czym Orange zdecydował się na wyłączenie tej usługi. Wysyłanie wiadomości przez internet od Orange będzie działało tylko do końca stycznia.
Zobacz wideo

Bramki SMS to już relikt przeszłości, ale wciąż są przez niektórych używane. To tani, zazwyczaj darmowy sposób na wysyłanie wiadomości. Tyle, że w świecie wszechobecnego internetu i pakietów z nieograniczonymi darmowymi SMS-ami, koncept ten stracił rację bytu. A jako że utrzymanie oprogramowania i infrastruktury darmowe nie jest, to sztuczne podtrzymywanie przy życiu bramek SMS nie ma najmniejszego sensu. Stąd ruch Orange.

Orange rezygnuje z bramek SMS i MMS. Można z nich skorzystać tylko do końca stycznia

Bramki wiadomości Orange to jedne z ostatnich tego typu usług na rynku. Przez stronę sms.orange.pl oraz mms.orange.pl można zarówno wysyłać, jak i odbierać wiadomości tekstowe oraz grafiki. To jednak możliwe będzie tylko do końca stycznia. Po tym okresie Orange wyłączy usługę. Operator uczula użytkowników, by zabezpieczyli ważne dla nich wiadomości, na przykład poprzez skopiowanie ich. Orange przypomina również, że jest możliwe usunięcie wybranych wiadomości przez nadawcę. Informację na temat zamknięcie usługi można przeczytać na witrynie obu bramek. Poniżej podajemy pełną treść oświadczenia. 

1.02.2020 usługa "SMS/MMS z Internetu" zostanie wyłączona. Użytkownicy Bramek SMS/MMS, dostępnych pod adresami sms.orange.pl i mms.orange.pl, utracą możliwość dalszego korzystania z tych serwisów. Do 31.01.2020 prosimy o ewentualne zabezpieczenie (np. skopiowanie) treści wybranych wiadomości. Dodatkowo nadawca korzystający z tych serwisów ma możliwość usunięcia wiadomości ze skrzynki odbiorczej poprzez wybranie opcji "usuń wiadomość
Więcej o: