Warcraft 3: Reforged. Jak zwrócić grę i odzyskać pieniądze? Blizzard przeprasza i ułatwia zwrot

Powiedzieć, że Warcraft 3: Reforged nie został ciepło przyjęty przez fanów, to nic nie powiedzieć. Reakcja Blizzarda na krytykę dalece odbiega od wzorowego zachowania, ale firma stara się naprawić popełnione błędy. Deweloper przeprosił fanów i umożliwił szybkie odzyskanie pieniędzy. Jak zwrócić Warcartf 3: Reforged?

Warcraft 3: Reforged to kolejna porażka Blizzarda w ostatnich miesiącach. Firma nie dość, że zalicza raz za razem poważne wpadki, to jeszcze nie potrafi z nich wyjść z twarzą. Na odpowiednie reakcje trzeba było czekać znacznie za długo. A i oficjalne stanowisko nie zawsze przyjmowane jest przez fanów ze zrozumieniem. Tak było przy akcji #boycottBlizzard dotyczącej kary dla zawodowego gracza Hearthstone, który wyraził swoje poparcie dla protestujących w Hongkongu. Mimo wyjaśnień i odwołania się do regulaminu, gracze wciąż byli oburzeni postawą dewelopera. W dużej skali Blizzardowi to nie zaszkodziło, ale niektórzy fani wciąż trzymają urazę. 

Z twarzą firmie nie uda się wyjść zapewne także przy problemach z Warcraft 3: Reforged. Najpierw Blizzard przełożył premierę o miesiąc, by po tym czasie dać graczom wybrakowany produkt. Ci, którzy kupili grę, szczególnie w preorderze, byli wyjątkowo wściekli, ponieważ producent nie dotrzymał swoich obietnic i w tytule zabrakło wielu elementów, które miały w niej być. Ponadto produkcja sprawiała wiele problemów przy samej rozgrywce, a Blizzard krytyków na oficjalnym forum banował i utrudniał odzyskanie pieniędzy za grę. Fani w odwecie uczynili Warcraft 3: Reforged najgorzej ocenioną grą na metacritic. Rychło w czas firma zabrała głos i zmieniła swoją politykę w tej sprawie. 

Warcraft 3: Reforged. Jak zwrócić grę i odzyskać pieniądze? Blizzard ułatwia proces i przeprasza

Firma postanowiła ułatwić zwroty Warcraft 3: Reforged i uruchomiła w tym celu dedykowaną stronę. Wchodząc na nią można dokonać automatycznego zwrotu, bez udziału obsługi klienta, szybko i wygodnie. To się chwali firmie, która postanowiła poniekąd przeprosić fanów. Zrobiono to jednak na forum, a nie w oddzielnym wpisie, co samo w sobie jest znamienne. Blizzard na początek przeprosił fanów, że nie dostali od rozgrywki tego, czego oczekiwali. Jednocześnie tłumaczy też powody części decyzji, twierdząc np., że nie zmieniając za bardzo animacji, chcieli oddać lepiej ducha oryginalnej gry. Blizzard zachęca też, by nie porzucać szybko produkcji, bo zespół deweloperów będzie pracował nad jej ulepszeniem. Poprawki i aktualizację, firma będzie też na bieżąco omawiać z fanami na forum. 

Więcej o: