Huawei wypuści w pierwszej połowie roku aż 9 nowych smartfonów. Firma celuje w budżetowe urządzenia

Huawei planuje wprowadzić na rynek aż dziewięć nowych smartfonów i to tylko w pierwszym półroczu 2020 roku. Firma chce postawić na budżetowe urządzenia ze średniej półki, których cena zaczyna się od 300 zł. Smartfony będą pozbawione usług Google, zamiast tego będą działały w oparciu o Huawei Mobile Service.
Zobacz wideo

Huawei po zeszłorocznych problemach z Google, planuje skupić się na swoich autorskich usługach. Firma chce rozwijać Huawei Mobile Services, a także usługi związane z obsługą klienta. W ramach tego planu firma skupi się na takich usługach jak Huawei AppGalery, Chmura Huawei, Motywy i przeglądarki - informuje Interia. Ponadto firma będzie pracować nad mobilną aplikacją wsparcia HiCare oraz bezpłatnego serwisu "door-to-door".

Nabywcom flagowych smartfonów Huawei chcemy zaproponować darmowy dostęp do usług premium w takich obszarach jak nawigacja, muzyka, audiobooki, radio, video, telewizja i gry

- powiedział Witold Walczak, dyrektor ds. rozwoju ekosystemu Huawei CBG Polska. Autorskie usługi Huawei zdobywają coraz większą popularność. Liczba użytkowników AppGalery od połowy 2019 roku wzrosła z 525 tys. do 1,05 mln. Liczba aktywnych użytkowników HMS powiększyła się z 1,8 mln na koniec czerwca do 2,19 mln na koniec grudnia.

Huawei w pierwszej połowie roku wprowadzi na rynek aż dziewięć nowych smartfonów

Ważnym elementem rozwoju usług Huawei, jest budowa bazy użytkowników, którzy będą z nich korzystali. W związku z tym Huawei, chce jeszcze bardziej zwiększyć swoje udziały na polskim rynku.

Średni segment rynku był zawsze ważny dla Huawei, mamy istotny udział w jego budowie w Polsce, od niego zaczęliśmy swoją obecność i rozwój. Nasze smartfony w wersji lite cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Chcemy w tym roku skoncentrować się na dużej grupie polskich klientów, która już zna i docenia nasze produkty - a jest tych osób ponad dziesięć milionów. Zamierzamy zawalczyć o kolejne udziały na rynku, wprowadzając na średnią półkę smartfony z parametrami znanymi z flagowych produktów i świadomie proponując bardzo atrakcyjne ceny

- mówi Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska. W związku z tą strategią, w pierwszych sześciu miesiącach 2020 roku na rynek ma wejść aż dziewięć smartfonów, których ceny będą zaczynać się od 300 zł. 

Więcej o: