Sony patentuje nowy system. Sztuczna inteligencja ma podpowiadać jak przejść gry na PlayStation

Sony opatentowało bardzo ciekawy system. Ma pomagać w trudnych sytuacjach w grach. System będzie analizował naszą rozgrywkę i podpowiadał jak przejść dany etap.
Zobacz wideo

Sony złożyło wniosek patentowy z bardzo ciekawym rozwiązaniem, informuje portal Game Rant. Firma chce pomóc graczom, którzy mają problemy z przejściem niektórych etapów w grach. A przy okazji producent PlayStation może nieco zarobić.

Sony patentuje system podpowiedzi w grach na PlayStation

Gry potrafią frustrować zbyt trudnymi etapami czy miejscami, w których przeoczyliśmy mały fragment konieczny do ruszenia z rozgrywką dalej. Najczęściej wtedy odpala się YouTube'a, szuka tzw. walkthrough, a w nim fragmentu rozgrywki, w którym utknęliśmy. Bywa to żmudne i odrywa nas niepotrzebnie od rozgrywki. Sony chciałoby zakończyć takie działania, tak by podpowiedzi pojawiały się w samej grze

System jaki opatentowało Sony miałby sam zbierać dane z rozgrywki, czyli jak radzimy sobie z zadaniami, ile czasu zajmuje nam przejście jakiegoś etapu itd.. Następnie analizowałby je przez porównanie do postępów innych graczy, dzięki czemu mógłby sugerować różne strategie czy podpowiadać jakie przedmioty są nam teraz potrzebne. Program miałby nie tylko korzystać z bazy gotowych rozwiązań, ponieważ Sony uwzględniło moduł Machine Learningu. To oznacza, że rozwiązanie przynajmniej częściowo będzie oparte na algorytmach sztucznej inteligencji. 

embed

Sony miałoby także przynajmniej częściowo zmonetyzować to rozwiązanie. Mówi się o płatnościach za  same podpowiedzi, ale też o systemie mikropłatności - podpowiedzi miałby sugerować kupno przedmiotów czy umiejętności ze sklepów z gier. 

>>> Zobacz też: Ile może kosztować PlayStation 5? Cena zależna od kosztów reklamy i promocji