Samsung otworzy inteligentny szpital. Jego działanie usprawnia 5G, VR i sztuczna inteligencja

Samsung razem KT Corporation otworzył Samsung Medical Center. To ultranowoczesna placówka, w której komunikacja odbywa się przez sieć 5G, lekarze korzystają z gogli rozszerzonej rzeczywistości, a na sali operacyjnej pomagają roboty. Jest to wstępny krok do zbudowania pierwszego inteligentnego szpitala 5G.
Zobacz wideo

Jak podaje portal PR Newsire, Samsung razem z KT Corporation otworzył ultranowoczesny szpital w Seulu, stolicy Korei Południowej. Samsung Medical Center, to najnowocześniejsza placówka tego typu na świecie, która wykorzystuje zdobycze współczesnych technologii, by usprawnić opiekę medyczną. Jest to wstępny krok, do zbudowania inteligentnego szpitala 5G, który także będzie powszechnie wykorzystywał technologię.

Samsung stworzył placówkę medyczną, która wykorzystuje sieć 5G, VR oraz sztuczną inteligencję

Najważniejszym elementem infrastruktury jest sieć 5G, która pozwala na niemal natychmiastową komunikację w szpitalu, niezależnie od rodzaju i rozmiaru danych, które należy przesłać. Dzięki szybkiej sieci opartej na 5G, możliwe jest przekazywanie gigabajtów informacji od razu po ich zebraniu. Eliminuje to konieczność poruszania się po szpitalu z dokumentami, a lekarz zdobywa czas na opiekę nad pacjentami. Pozwala to również dostarczać dane pochodzące z analizy patologicznej tkanek w czasie rzeczywistym podczas operacji, co w obecnych warunkach trwa około 20 minut. 5G umożliwia też transmitowanie operacji na żywo, dzięki czemu można w jej trakcie zasięgać porady innych lekarzy, którzy ją nadzorują. 

>>>Zobacz też: Sztuczna inteligencja w walce z koronawirusem. Ekspert: Analizuje nieobecności dzieci w szkołach

 Ponadto na salach operacyjnych sprzątaniem zajmują się autonomiczne roboty. Sprzątają one odpady medyczne i dostarczają potrzebne materiały. Samsung testował również działanie aplikacji służących do opieki medycznej, które opierają się na algorytmach sztucznej inteligencji. Dzięki tego pacjenci mogą zarządzać swoim pokojem przez komendy głosowe, a nawet sprawdzić swój stan zdrowia, jeśli będą mieli na to pozwolenie. Jednocześnie personel medyczny, ma możliwość szybszej i efektywniejszej reakcji na sytuacje alarmowe. Z kolei wirtualna i rozszerzona rzeczywistość zostaną wykorzystane do szkoleń i edukacji w czasie rzeczywistym.

Więcej o: