WhatsApp ma już 2 mld użytkowników. Firma chwali się pełnym szyfrowaniem rozmów

WhatsApp to najpopularniejszy komunikator na świecie. Aplikacja przekroczyła właśnie granicę 2 mld użytkowników. Z tej okazji prezes firmy opowiedział o planach na przyszłość.
Zobacz wideo

WhatsApp wydał komunikat, w którym poinformował, że przekroczył barierę 2 mld użytkowników na całym świecie. Firma podkreśla w nim, jak istotne jest dla niej bezpieczeństwo i prywatność użytkowników. 

Z tego powodu każda prywatna wiadomość wysłana w WhatsApp jest domyślnie chroniona pełnym szyfrowaniem. Zaawansowane szyfrowanie działa jak niezniszczalny zamek cyfrowy, który zabezpiecza informacje przesyłane w WhatsApp, chroniąc Cię przed hakerami i przestępcami. Wiadomości przechowywane są wyłącznie na Twoim telefonie i żadne osoby pośrednie, nawet my, nie możemy przeczytać Twoich wiadomości ani odsłuchać Twoich rozmów. Twoje prywatne konwersacje pozostają pomiędzy Wami.

- czytamy w komunikacie firmy. Dowiadujemy się z niego również, że firma nie ma zamiaru iść na żadne kompromisy i nie zrezygnuje z pełnego szyfrowania. "Współpracujemy z najlepszymi ekspertami od zabezpieczeń, stosujemy wiodącą w branży technologię do zapobiegania nadużyciom, a także do zapewnienia kontroli i sposobów zgłaszania problemów – wszystko to z zachowaniem prywatności" - dodano także. 

WhatsApp o współpracy z Facebookiem

Odkąd parę lat temu Facebook przejął Instagrama i WhatsAppa mówi się, że zintegruje te platformy. To jednak nie następuje, czego powodem jest opór tego ostatniego przed  nieszyfrowanymi rozmowami. Facebook pracuje więc nad szyfrowaniem rozmów na własną rękę. Jak donosi The Verge w wywiadzie dla "Wall Street Journal" prezes WhatsAppa, Will Cathcart powiedział, że ludzkość od zawsze mogła komunikować się prywatnie i nie uważa, że we współczesnym świecie powinniśmy od tego odejść. Dodaje, że integracja z Facebookiem ma swoje limity, ale WhatsApp nad tym pracuje. 

Więcej o: