Najpopularniejsza gra w Chinach usunięta z App Store. Plague Inc. zablokowane przez koronawirus?

W Chińskim App Store zablokowano grę Plague Inc. Jej twórcy nie dostali żadnych informacji, co jest powodem takiego działania. Pracują już jednak nad przywróceniem produkcji, argumentując to jej edukacyjnym charakterem.

Przed miesiącem twórcy gry Plague Inc. informowali o tym, że gra notuje duży przypływ popularności, ze względu na koronawirus. W grze celem jest stworzenie wirusa,który zainfekuje cała ludzkość i doprowadzi do wyginięcia współczesnej cywilizacji. Jak informują twórcy, to najpopularniejsza płatna gra w Chinach od lat. Utrzymanie tego statusu przez jakiś czas będzie jednak niemożliwe. 

Zobacz wideo Czarny scenariusz rozwoju koronawirusa. Czego boją się inwestorzy?

Chiny blokują w AppStore Plague Inc., powodem może być koronawirus

Jak informują sami twórcy gry, produkcję usunięto z App Store przez decyzję Cyberspace Administration of China. Nie podano szczegółów tego rozporządzenia, wiadomo jedynie, że w grze znajdowała się zawartość, która w Chinach jest nielegalna. Twórcy nie wiedzą, czy powodem jest koronawirus. Gra jednak została doceniona za swój edukacyjny charakter przez wiele organizacji, m.in. przez amerykańskie CDC (Centra Kontroli i Prewencji Chorób). W związku z tym producent pracuje z największymi globalnymi organizacjami zdrowia, by ustalić jak mogą wspierać wysiłki, by powstrzymać i kontrolować wirusa COVID-19.

Firma chce także skontaktować się z Cyberspace Administration of China, by uzyskać szczegóły tej decyzji. Zespół ciężko pracuje nad przywróceniem gry chińskim graczom, ale ze względu na to, że są małym, niezależnym studiem z Wielkiej Brytanii, obawiają się, że nie maja szans z rządem Chin.

Co trzeba wiedzieć o koronawirusie?

Więcej o: