Koronawirus zaatakował Facebooka. U jednego z pracowników spółki zdiagnozowano Covid-19

Facebook potwierdził informację o zarażeniu koronawirusem u jednego ze swoich pracowników. Zainfekowana osoba pracuje w siedzibie społecznościowego giganta w Seattle, w stanie Waszyngton.

To pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w ekipie Marka Zuckerberga. Chory po raz ostatni pojawił się w biurze 21 lutego. Spółka poinformowała pozostałych zatrudnionych o zakażeniu i zamknęła swoją siedzibę w Seattle do 9 marca. Pracownicy będą wykonywali swoją pracę zdalnie do końca miesiąca. O sprawie poinformował Bloomberg

Zobacz wideo Praca zdalna z powodu koronawirusa? Sejm przegłosował nowe przepisy

"U pracownika zatrudnionego w naszym biurze Stadium East zdiagnozowano wirusa Covid-19" - czytamy w cytowanym przez Bloomberga oświadczeniu Tracy Clayton, rzeczniczki Facebooka. "Poinformowaliśmy o zdarzeniu naszych pracowników i kierujemy się wytycznymi podawanymi przez służbę zdrowia, które dotyczą zdrowia i bezpieczeństwa publicznego" - poinformowała Clayton.

Koronawirus w Stanach Zjednoczonych. Stan Waszyngton to największe ognisko Covid-19

Jak podaje "The New York Times", w stanie Waszyngton do środowego wieczora zdiagnozowano 45 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego aż 10 to przypadki śmiertelne. Ośmioro zmarłych było pensjonariuszami domu opieki dla osób starszych w dzielnicy Kirkland na przedmieściach Seattle. 

W związku z rosnącym zagrożeniem niektóre spółki zamykają okresowo biura i kierują swoich pracowników do domów, by mogli kontynuować swoją pracę zdalnie. Tak zrobił np. Microsoft - jeden z największych pracodawców w regionie. Osoby zatrudnione w siedzibach spółki w regionie Puget Sound oraz San Francisco Bay Area będą pracowały ze swoich mieszkań do 25 marca. Zakażenie koronawirusem Covid-19 wśród swoich pracowników zaraportował także Amazon.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (5)
Koronawirus zaatakował Facebooka. Pracownik z Seattle ma Covid-19
Zaloguj się
 • aheniutek

  Oceniono 5 razy 5

  Teraz to dopiero zaraza się rozszerzy. Koniecznie trzeba się wylogować.

 • Tadeusz Jaroszewski

  Oceniono 1 raz 1

  napewno kara Boska za wywalenie Windowsphone z WhatsAp. Zukerberga też dopadnie.

 • tomekdp

  Oceniono 1 raz 1

  To jest tak ważna i kluczowa informacja, że trudno będzie o ważniejszą w najbliższym czasie. No chyba że koronawirusa złapie Kalczyńska... to wtedy będzie można odliczać dni do końca świata.

 • gedko

  0

  Przestaję klikać literę "F". Mysz już zdezynfekowałem.

 • saves

  Oceniono 2 razy -2

  Czy Kolenda Zalewska już ogłosiła, że wszyscy prawie umarli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX