Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza do Minecrafta. Grarantanna to pomysł na spędzenie czasu dla młodzieży

Izolacja to czas, w którym warto znaleźć sobie jakieś zajęcie. Z tym największy problem mają dzieci, które nudząc się, często wychodzą na dwór wbrew zaleceniom. Ministerstwo cyfryzacji przygotowało projekt Grarantanna, który ma pomóc zatrzymać młodzież w domach.

Grarantanna to wspólny projekt Ministerstwa Cyfryzacji raz Fundacji TEAM Teatrikon. Projekt ma pomóc w znalezieniu rozrywki dla młodzieży, która powinna siedzieć w domach. To wiążę się dla najmłodszych często z nudą, którą rząd chciałby pokonać. Na stronie Grarantanna.pl wita nas komunikat, który przypomina, że czas izolacji to nie ferie, ani wakacje. Czas ten można poświęcić na naukę, na stronie gov.pl/zdalnelekcje. Co jednak po wypełnieniu obowiązków? Można zaangażować się w jeden z kilku przygotowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji projektów.

Na początek przygotowano "Quizy historyczne", które potrwają do 27 marca do godziny 20:00. 15 różnych quizów, to szansa na wygranie 15 cennych nagród za ich wypełnianie. Kolejna propozycja to "Zagadkowa przygoda", czyli zestaw 40 łamigłówek matematycznych, logicznych i językowych. Rozwiązując pierwszą z nich, dostajemy dostęp do kolejnej, potem do następnej i tak 40 razy. Trzeci projekt to #edukatywni, który zachęca do dzielenia się swoją wiedzą z jednego z przedmiotów szkolnych. Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą dołączyć do wyzwania oraz grupy facebookowej #edukatywni, dzięki czemu zyskują szansę na wygranie jednej z trzech nagród: laptopa gamingowego, smartfona lub aparatu. 

Zobacz wideo Co obejrzeć podczas przymusowej izolacji? Mamy kilka propozycji

Grarantanna. Kolejne projekty już ruszyły, w tym konkurs architektoniczny w Minecraft

Ministerstwo Cyfryzacji ruszyło też już z kolejnymi projektami w ramach Grarantanny. Otworzono m.in. serwer Mincecraft, na którym do 27 marca do 20:00 trwa konkurs na zbudowanie cyfrowego świata. Oprócz tego organizowane są sesje gier RPG online oraz webinaria na temat tworzenia prezentacji. Trwa także Game Jam Online, czyli konkurs robienia gier komputerowych.

Więcej o: