Facebook zmienił design. Jak włączyć i wyłączyć nowy wygląd Facebooka?

Facebook od wielu miesięcy przygotowywał nową wersję serwisu na przeglądarki w komputerach. Ta właśnie weszła w fazę beta i trafiła do szerokiego grona użytkowników. Nie wszystkim się jednak podoba. Jak wyłączyć nowy wygląda Facebooka?

Facebook od zeszłego roku przechodzi duże zmiany, jeśli chodzi o wygląd. Spółka zmieniła design swojego loga, tak by odróżnić spółkę od należących do niej portali. W międzyczasie doszło także do wypuszczenia nowego wyglądu aplikacji mobilnej. To nie był koniec zmian, w Facebooku na przenośne urządzenia, bo po kilku miesiącach wprowadzono nowe menu, które wyróżnia się dość znacząco na tle innych paneli w aplikacji. 

Ostatnim punktem w zmianach wyglądu był już dość archaicznie wyglądający projekt strony na przeglądarkach na komputerach. Facebook pokazał ją już przed rokiem, ale zanim weszła do użytku, potrzeba było wielu testów. Duża część osób była testerami wersji alpha i dostawała dostęp do nowej wersji Facebooka na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Faza ta się już zakończyła i Facebook przeszedł do kolejnej.

Zobacz wideo Chcesz zacząć przygodę z programowaniem? Te aplikacje mogą być pomocne

Nie wszystkim podoba się nowy wygląd Facebooka. Jak go wyłączyć?

Facebook przeszedł do fazy testów beta, czyli dostępnych powszechnie dla dużej liczby osób. Gdy odwiedzamy portal, wita nas panel, który informuje o możliwości testowania nowego wyglądu. Do wyboru jest normalna wersja oraz tryb ciemny. Nowa wersja przypomina bardziej ekosystem aplikacji Facebooka na urządzenia mobilne. Wyróżniono bardziej grupy i wydarzenia. Dominuje biały kolor, a elementy interfejsu są wyraźnie większe. W związku z tym Facebook stał się mniej czytelny i wiele osób chce wrócić do starej wersji. Jak to zrobić?

Nie jest to trudne. Wystarczy kliknąć niebieską strzałkę skierowaną w dół w prawym górnym rogu serwisu. Z rozwijanego menu należy wybrać "Przełącz na klasyczną wersję Facebooka" i tyle. Facebook poprosi o wypełnienie ankiety i wyrażenie swojej opinii. Czy ta zmiana zostanie wprowadzona na stałe? Najpewniej tak, bo po zakończeniu testów beta każdy będzie musiał z czasem przejść na nową wersję i się do niej przyzwyczaić. Rozwijanie dwóch wersji byłoby bezsensowne ze względu na konieczność dopasowywania nowości do dwóch wersji systemu. 

Jak wyłączyć nowy wygląda Facebooka?Jak wyłączyć nowy wygląda Facebooka? fot. KaK

Więcej o: