Smartfony z 4G mogą znacznie potanieć. Wszystko dzięki sieci 5G i... iPhone'owi 11

Wiele wskazuje na to, że smartfony z modemami 4G mogą w najbliższym, czasie odczuwalnie stanieć. A to za sprawą zyskujących popularność urządzeń z 5G i spadającej cenie iPhone'a 11. Tak przynajmniej przewiduje analityk współpracujący z Xiaomi.
Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Smartfony z modułami 4G mają doczekać się sporych obniżek cen. Wszystko dlatego, że w tym roku zdecydowanie bardziej upowszechni się w telefonach standard 5G. Tak przynajmniej wynika z przewidywań Pana Jiutanga, analityka współpracującego z działem inwestycji Xiaomi.

Smartfony z 4G będą tanieć

Zdaniem Jiutanga najbliższe miesiące mogą być świetnym czasem na zakup telefonu z Androidem i modułem 4G, bo ich ceny będą teraz systematycznie spadać. Coraz szybciej rośnie bowiem rynek urządzeń 5G, a moduły obsługujące sieć kolejnej generacji pojawiają się już nawet w smartfonach ze średniej półki cenowej. Smartfony z 4G będą dla konsumentów coraz mniej atrakcyjne, dlatego możemy spodziewać się obniżek ich cen.

Drugim czynnikiem, który ma pozytywnie wpłynąć na ceny smartfonów z Android i 4G jest... niedawna obniżka ceny iPhone'a 11 w Chinach (prawdopodobnie spowodowana stosunkowo słabą sprzedażą). Zdaniem Jiutanga producenci pozostałych urządzeń będą starać się utrzymać konkurencyjność wobec amerykańskiego giganta decydując się na obniżki.

5G jest coraz popularniejsze

Sieć 5G oficjalnie wystartowała dokładnie rok temu w Korei Południowej, a po kilku dniach również w USA (ale tu oferował ją wyłącznie jeden operator). Dziś jest już zdecydowanie bardziej powszechna, co przekłada się na wzrost zainteresowania tym standardem użytkowników i producentów. W Polsce jednak na 5G wciąż trochę poczekamy, co może mieć pozytywny skutek.

Skoro z 5G i tak nie przyjdzie nam na razie korzystać, zakup smartfonu z 4G jeszcze przez jakiś  czas będzie dobrym pomysłem. Obniżki cen tych smartfonów zapowiadane przez Jiutanga powinny nas zatem szczególnie cieszyć.

Więcej o:
Komentarze (10)
Smartfony z 4G mogą znacznie potanieć. Wszystko dzięki sieci 5G i... iPhone'owi 11
Zaloguj się
 • trog73

  Oceniono 4 razy 2

  To nie 5G ustala cenę a półprzewodniki. Nawet szef firmy na H wspominał o opóźnieniu we wdrażaniu i rozwoju 5G. Sugeruje czytać innych autorów gw

 • ela-007

  Oceniono 3 razy 1

  My kobiety nie od dziś wiemy co to znaczy mieć 5 G, ha.

 • hihot.md

  Oceniono 3 razy 1

  Pińćgie to korona wirósy i satanistyczna piccopedofilia!!,111jedenjeden

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 3 razy 1

  skoro ludzie głosują na Pis to i znajdzie się spora grupa kupująca Ajfony. To nazywa się różnorodność. Złośliwi nazwą to inaczej.
  Pomimo wszystko pozdrawiam wszystkich i tak. Zdrówka życzę wszystkim, niezależnie od IQ.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 2 razy -2

  << Pana Jiutanga, analityka współpracującego z działem inwestycji Xiaomi. >>
  Czerskie, od dluzszego czasu regularnie reklamujecie Xiaomi. Robicie to coraz bardziej bezwstydnie, choc nie opatrujecie ksywka “sponsorowane”.

 • alben albus

  Oceniono 4 razy -2

  5G i 6G (testowane w Chinach) służą w dużej mierze do szpiegowania obywatel i poniektóre rządy do tego usilnie dążą - to temat rzeka.

 • hr.kalashnikoff

  Oceniono 8 razy -2

  Od Chińczyka to można kupić zupę z nietoperza albo wirusa a nie telefon.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX