Windows 10 z poważnymi zmianami? Microsoft szuka pracowników i zdradza tym samym swoje plany

Microsoft cały czas rozwija Windows 10, starając się ulepszyć system. A ten może dostać poważną aktualizację, która usprawni jego działanie. Swoje plany Microsoft zdradził, umieszczając ogłoszenie o pracę z listą obowiązków, które czekają na tym stanowisku.

Pięć lat po premierze Windowsa 10 Microsoft cały czas usprawnia system. Windows 10 stał się w tym czasie jednym z najlepszych wersji systemu w długiej jego historii. Wciąż jednak jest parę rzeczy do poprawy. W ostatnich miesiącach Microsoft nie miał zbyt dobrej passy, jeśli chodzi o aktualizację i sam doradzał, by powstrzymać się od uaktualniania Windowsa 10. W związku z globalnym kryzysem, firma zdecydowała się w ogóle wstrzymać wydawanie łatek, ponieważ "blue screen to ostatnia rzecz, której potrzebujemy". Nie oznacza to jednak, że firma nie pracuje nad kolejnymi poprawkami, które mogą się okazać dość sporą zmianą w systemie.

Zobacz wideo Surface Laptop 3 pod lupą. Testujemy nowy komputer Microsoftu

Microsoft szuka pracownika i zdradza plany dot. Windows 10

Jak donosi portal Windows Latest, Microsoft zamieścił ofertą pracy na stanowisko Software Engineering Manager. Do zadań na tym stanowisku należałoby "ulepszane wydajności Windows Indexer, co pozwoli użytkownikom na uzyskanie szybszego dostępu do pików i informacji". To oznacza, że Microsoft planuje naprawić funkcję wyszukiwania, na którą od lat narzekają użytkownicy, a problemy te sięgają jeszcze Windowsa XP z początku wieku. Ponadto nowy pracownik miałby pracować także funkcjami do Windows 10X, czyli wersji systemu na urządzenia mobilne, z naciskiem na te z dwoma ekranami. Ostatnim z zadań, ma być zmiana w obszarze powiadomień. Dotyczyć ona będzie nie tylko komputerów, ale także urządzeń przenośnych oraz Xboxa

Następna dużą aktualizację zaplanowano na maj. Biorąc jednak pod uwagę to, że Microsoft dopiero szuka pracowników do wprowadzenia powyższych poprawek, wątpliwe jest, by ujrzały one światło dzienne już za miesiąc.