Windows 10 z poważnymi zmianami? Microsoft szuka pracowników i zdradza tym samym swoje plany

Microsoft cały czas rozwija Windows 10, starając się ulepszyć system. A ten może dostać poważną aktualizację, która usprawni jego działanie. Swoje plany Microsoft zdradził, umieszczając ogłoszenie o pracę z listą obowiązków, które czekają na tym stanowisku.

Pięć lat po premierze Windowsa 10 Microsoft cały czas usprawnia system. Windows 10 stał się w tym czasie jednym z najlepszych wersji systemu w długiej jego historii. Wciąż jednak jest parę rzeczy do poprawy. W ostatnich miesiącach Microsoft nie miał zbyt dobrej passy, jeśli chodzi o aktualizację i sam doradzał, by powstrzymać się od uaktualniania Windowsa 10. W związku z globalnym kryzysem, firma zdecydowała się w ogóle wstrzymać wydawanie łatek, ponieważ "blue screen to ostatnia rzecz, której potrzebujemy". Nie oznacza to jednak, że firma nie pracuje nad kolejnymi poprawkami, które mogą się okazać dość sporą zmianą w systemie.

Zobacz wideo Surface Laptop 3 pod lupą. Testujemy nowy komputer Microsoftu

Microsoft szuka pracownika i zdradza plany dot. Windows 10

Jak donosi portal Windows Latest, Microsoft zamieścił ofertą pracy na stanowisko Software Engineering Manager. Do zadań na tym stanowisku należałoby "ulepszane wydajności Windows Indexer, co pozwoli użytkownikom na uzyskanie szybszego dostępu do pików i informacji". To oznacza, że Microsoft planuje naprawić funkcję wyszukiwania, na którą od lat narzekają użytkownicy, a problemy te sięgają jeszcze Windowsa XP z początku wieku. Ponadto nowy pracownik miałby pracować także funkcjami do Windows 10X, czyli wersji systemu na urządzenia mobilne, z naciskiem na te z dwoma ekranami. Ostatnim z zadań, ma być zmiana w obszarze powiadomień. Dotyczyć ona będzie nie tylko komputerów, ale także urządzeń przenośnych oraz Xboxa

Następna dużą aktualizację zaplanowano na maj. Biorąc jednak pod uwagę to, że Microsoft dopiero szuka pracowników do wprowadzenia powyższych poprawek, wątpliwe jest, by ujrzały one światło dzienne już za miesiąc.

Więcej o:
Komentarze (19)
Windows 10 z poważnymi zmianami? Microsoft szuka pracowników i zdradza tym samym swoje plany
Zaloguj się
 • henio1946

  Oceniono 7 razy 5

  miałem licencję cyfrową wymieniłem płytę główną i mam wersję piracką tak się zmusza ludzi do piractwa.

 • silthor

  Oceniono 8 razy 4

  "Pięć lat po premierze Windowsa 10 Microsoft cały czas usprawnia system."

  Droga redakcjo. To nie jest żadna niespodzianka, że są aktualizacje pięć lat po premierze. Windows 10 został pomyślany jako system, po którym nie ma być kolejnych Windowsów, a wszystkie zmiany wynikające z postępu lub nowych wizji Microsoftu mają przejawiać się w modyfikowaniu istniejącego systemu, a nie w robieniu systemów z nową nazwą lub numerkiem. Dlatego już teraz mogę was poinformować, że Windows 10 będzie "usprawniany" jeszcze bardzo długo.

 • maxthebrindle

  Oceniono 5 razy 3

  Redaktorze KaK - to, że mały i miękki szuka menadżera do zarządzania produkcją oprogramowania i wymienia takie a nie inne elementy systemu NIE OZNACZA rewolucji ani genialnych usprawnień, jak staracie się sugerować. Może to oznaczać, na przykład, że ktoś, kto tym się zajmował - odszedł z pracy, lub został przesunięty do innych zadań, albo zwyczajnie nie był w stanie osiągnąć założonych celów swojej pracy (niekoniecznie przez brak umiejętności, powo9dem może być cokolwiek) i firma postanowiła dać szansę komuś innemu. Albo może planowana jest restrukturyzacja jakiegoś działu i stąd planowane nowe, wydzielone stanowisko... Albo jeszcze setka innych powodów - gdyby było tak, jak sugeruje notatka powyżej, że rekrutacja jest odpowiedzią na bolączki użytkowników - to MS powinno szukać około tysiąca nowych specjalistów, bo problemów z Windowsem jest masa...

 • poochojek

  Oceniono 6 razy 2

  nawet wirus z redmond wymienkl wobec wirusa z wuhan

 • ma.ci.ej

  Oceniono 1 raz 1

  >> Windows 10 stał się w tym czasie jednym z najlepszych wersji systemu w długiej jego historii."
  Tłumacząc to na polski powinno brzmieć tak:
  Windows 10 stawał się w tym czasie coraz bardziej mułowatym systemem, bez szans na nawiązanie do najlepszych produktów firmy, jakimi były Windows XP i Windows 7.

 • hens

  0

  Najepszy system ?
  Najgorszy muł i modyfikowany na naszych garbach. Wystarczył by XP gdyby można było taką modyfikację stworzyć. Sprawdzone i nie wieszak.
  A parametrami to dzisiejsze smartfony biją na głowę komputery z czasów wejścia XP

 • zartiepl

  Oceniono 2 razy 0

  "Windows 10 stał się w tym czasie jednym z najlepszych wersji systemu w długiej jego historii."
  A kto wam te pierdy pisze? Czy to bełkot marketingowy prosto z M$ przepuszczony przez translator? Windows 10 to cały czas jest beta wersja systemu operacyjnego, bo M$ zamiast skupić się na usuwaniu niedoróbek (a jak każdy system M$, Win 10 na starcie miał ich zatrzęsienie), od kilku lat zajmuje się przestawianiem opcji w panelu sterowania i menu ustawień, przy okazji dodając kolejne niedoróbki.

 • Miroslaw Karas

  Oceniono 4 razy 0

  Jak wszystko wymienią na Linuxa to będzie stabilne i bezpieczne:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX