Ile kosztuje nowy Iphone SE? Cena w Polsce jest już znana

Apple zaprezentowało nowego iPhone'a, którego będzie można kupić w przedsprzedaży od 17 kwietnia. iPhone SE to budżetowa opcja i jego polska cena wydaje się atrakcyjna. Patrząc jednak na zagraniczne wyceny, można czuć pewien zawód. Ile kosztuje nowy iPhone SE?

Apple zgodnie z przewidywaniami, pokazało wczoraj nowego, budżetowego iPhone'a. Pod względem wyglądu smartfon nawiązuje do iPhone'a 8, m.in. wrócił pod ekran przycisk "home" z technologią TouchID. Urządzenie ma ekran o przekątnej 4,7 cala, co jest już rzadko spotykanym rozwiązaniem (standard to ok. 6 cali). W środku jednak umieszczono topowe komponenty, nowy iPhone SE wyposażony jest np. w najnowszy procesor Apple, Bionic A13. Więcej na temat urządzenia można przeczytać pod TYM adresem. Warto też zobaczyć, co go różni od flagowych iPhone'ów 11. iPhone SE w przedsprzedaży pojawi się w piątek 17 kwietnia o godzinie 14:00, a do regularnej sprzedaży trafi tydzień później, w piątek 24 kwietnia. 

Zobacz wideo Spotify, YouTube Music, Tidal czy Apple Music? Porównujemy najpopularniejsze aplikacje muzyczne

Ile kosztuje nowy iPhone SE? Cena wszystkich wariantów już znana

Nowy iPhone SE kosztuje mniej niż 3 tysiące, co jest bardzo dobrą ceną jak za smartfona Apple, szczególnie że w środku jest najnowszy procesor. Nie wiadomo niestety, ile pamięci RAM ma  urządzenie. iPhone SE dostępny jest w trzech kolorach (białym, czarnym oraz czerwonym o nazwie (PROTECTED) RED) oraz trzech wariantach różniących się pojemnością dysku:

  • 64 GB – 2199 zł
  • 128 GB – 2449 zł
  • 256 GB – 2949 zł

Choć cena jak na polski rynek jest atrakcyjna, to porównując z rynkiem amerykańskim, pozostaje mały niedosyt. Tam iPhone SE kosztuje w najtańszej wersji 399 dolarów, czyli około 1800 zł, a więc miejsce na niższą cenę, by się znalazło. Stosunek ceny iPhone'a SE do ceny iPhone'a 11 jest jednak taki sam w Polsce jak i w USA - wynosi około 60 procent kosztów flagowego modelu. 

Więcej o: