Riot tłumaczy, dlaczego Valorant jest trudno dostępny i drop można uzyskać tylko przez Twitcha

Valorant to nowa gra od Riot Games, do której w zeszłym tygodniu rozpoczęły się testy zamkniętej wersji beta. Klucze dostępy można do niej uzyskać dzięki dropom na Twitchu. Deweloper wytłumaczył, dlaczego zdecydował się na taki model.

Valorant to taktyczna strzelanka od Riot Games, twórców Leauge of Legends. Produkcja podobna jest w założeniach do Counter Strike'a i to do tego tytułu jest najczęściej porównywana. League of Legends to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, więc nie dziwi ogromne zainteresowanie nową produkcją od Riot Games. Na tyle duże, że testy wersji beta trzeba było prowadzić w ograniczonym dostępie. Żeby móc zagrać w Valorant, trzeba uzyskać klucz dostępu. Ten można dostać, oglądając streamy z grą na Twitchu. Jak dostać dropa w Valorant, tłumaczymy na TEJ stronie. Riot Games postanowiło wytłumaczyć, dlaczego Valorant jest tak trudno dostępny. 

Dlaczego nie każdy może zagrać w Valorant?

Testy wersji beta gier online bywają wymagające, ponieważ gotowa musi być nie tylko sama gra, ale także serwery. Riot Games zyskało w ciągu ostatniej dekady tak dużą popularność, że serwery mogłyby nie wytrzymać wielkiej liczby chętnych.

Celem zamkniętych testów beta VALORANT jest zdobycie wszelkich danych, które powinniśmy mieć przed premierą. Chodzi tu m.in. o zarządzanie obciążeniem serwerów. Nadal tworzymy naszą serwerową infrastrukturę na całym świecie (rozbudowując już istniejącą w Europie i Ameryce Północnej), a dzięki zamkniętej becie identyfikujemy obszary wymagające działań z naszej strony. 

- informują Anna i Joe z Riot Games. Jak czytamy na oficjalnej stronie Valorant, nieważne, jaki wybrano sposób dystrybucji kluczy do testów beta, i tak nie udałoby się wpuścić wszystkich graczy naraz. Dostęp dzięki oglądaniu streamów na Twitchu pozwala, wychwycić osoby naprawdę zainteresowane grą.