Windows 10 z kolejnym problemem po zainstalowaniu aktualizacji

Microsoft od kilku miesięcy ma problem z aktualizacjami do Windows 10. Po zainstalowaniu najnowszej kwietniowej łatki systemu operacyjnego można napotkać błąd.

Osoby korzystające z systemu operacyjnego Windows 10 wciąż muszą mieć się na baczności. Mimo, że system działa od 2015 roku, to wciąż pojawiają się problemy z wypuszczeniem stabilnej aktualizacji. Miesiąc temu informowaliśmy o tym, aby nie instalować ostatniej łatki, dopóki Microsoft nie upora się z problemami. Okazuje się, że przy kolejnej wypuszczonej aktualizacji znów nie wszystko jest w porządku.

Zobacz wideo Surface Laptop 3 pod lupą. Testujemy nowy komputer Microsoftu

Windows 10. Problem z systemem po zainstalowaniu aktualizacji 

Microsoft zdecydował się wydać komunikat, w którym informuje o napotkanym błędzie. Na szczęście dla osób korzystających z systemu nie jest on aż tak poważny, jak miało to miejsce w przypadku poprzednich aktualizacji. Tym razem Microsoft zdecydował się wprowadzić nową łatkę zabezpieczeń [KB4549951] dla przeglądarek Edge i Internet Explorer.

"Po zainstalowaniu jednej z aktualizacji zabezpieczeń pakietu Microsoft Office wymienionej w Microsoft Common Vulnerabilities and Exposures CVE-2020-0760, możesz zauważyć, że niektóre typy odwołań VBA są blokowane i pojawia się komunikat o błędzie" - czytamy w komunikacie. Sygnałem, że system posiadała błąd będzie natomiast następujący komunikat:  "Compile error: Can’t find project or library". Pojawić się on może podczas pracy w takich formatach plików jak: .exe, .ocx, .olb, .tlb i .dll. 

Tak wygląda błądTak wygląda błąd support.microsoft.com

Aby naprawić błąd, należy zamienić zablokowane biblioteki lokalnymi. Można to zrobić, zmieniając ustawienia w Zasadach Grupy (GPO). Więcej szczegółów na temat tego, jak to zrobić można znaleźć w TYM MIEJSCU

Więcej o: