Kulisy powstania Xbox One X Cyberpunk 2077 Editon. Microsoft złamał kilka swoich zasad [WIDEO]

Xbox One X Cyberpunk 2077 Edition to bez wątpienia jedna z najbardziej oryginalnych edycji kolekcjonerskich konsoli Microsoftu. Na specjalnym materiale wideo twórcy zdradzili kulisy powstawania tego urządzenia.
Zobacz wideo

Premiera konsoli Xbox One X Cyberpunk 2077 Edition będzie miała miejsce w czerwcu. Sprzęt, który Microsoft stworzył we współpracy z polskim studiem CD Projekt Red, trafi do sprzedaży w liczbie 45 tys. egzemplarzy. Można więc spodziewać się, że będzie towarem deficytowym.

Microsoft opublikował właśnie wideo, w którym zdradza kulisy powstawania tego urządzenia, a są one dość interesujące. Za projekt konsoli odpowiada Monique Chatterjee, która już od lat zajmuje się w firmie designem konsol, kontrolerów oraz innych akcesoriów.

Okazuje się, że przy tworzeniu konsoli amerykański gigant złamał kilka swoich fundamentalnych zasad dotyczących designu. Można tu wspomnieć choćby o pojawieniu się dodatkowej zielonej diody na froncie urządzenia czy zastosowaniu kolorowego kabla HDMI.

Sama konsola, jak tłumaczy Monique Chatterjee oraz Paweł Mielniczuk z CD Projektu, łączy w  sobie dwa przeciwstawne style obecne w grze Cyberpunk 2077 - kicz oraz neomilitaryzm.

 
Doszliśmy do wniosku, że konsola powinna wyglądać tak, jak Night City. Powinna być miksem różnorodnych stylów. Front urządzenia nawiązuje więc do kiczu, a tył do neomilitaryzmu

- podkreśla Paweł Mielniczuk.

Integralnym elementem edycji specjalnej Xboksa One X jest również kontroler. Ten z kolei ma nawiązywać do tajemniczego Johnny'ego Silverhanda, w którego postać w Cyberpunku 2077 wciela się hollywoodzki gwiazdor Keanu Reeves.

O co chodzi w Cyberpunku 2077?

Cyberpunk 2077 to gra cRPG, oparta na licencji "papierowej" gry fabularnej "Cyberpunk" Tytuł przenosi nas do futurystycznego Night City, którym rządzą gangi i bezduszne megakorporacje.

Jednym z ważniejszych elementów świata gry jest zamiłowanie ludzi do modyfikowania ciała za pomocą tzw. wszczepów, które zwiększają ich możliwości psychofizyczne. Na ulicach Night City spotkamy więc osoby z cybernetycznymi implantami nóg, rąk, oczu oraz wielu innych narządów. Premiera gry studia CD Projekt RED zaplanowana jest na 17 września br.

Więcej o: