5G w Polsce. T-Mobile z własną siecią 5G. Zasięgiem obejmie aż 6 milionów osób

Sieć T-Mobile poinformowała o uruchomieniu własnej komercyjnej sieci 5G. Będzie ona dostępna już od 9 czerwca. Do końca miesiąca jej zasięg obejmie 6 mln osób.

Tak duży zasięg będzie możliwy dzięki 1 600 stacjom bazowym zlokalizowanym w całej Polsce. Od 9 czerwca do 5G od T-Mobile będą mogli przyłączyć się mieszkańcy Warszawy i okolic, Łodzi, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Płocka, Opola, Częstochowy, Rzeszowa, Bielsko-Białej, Kielc oraz Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, podano w oficjalnym komunikacie.

Zobacz wideo Technologia 5G zrewolucjonizuje internet, ale czy zagraża zdrowiu? Rozmawiamy z Wandą Buk

T-Mobile z siecią 5G w Polsce. "Chcemy tworzyć przyszłość" 

Nie chcemy czekać na to, co przyniesie przyszłość, tylko ją tworzyć. Dlatego już teraz dajemy naszym klientom możliwość stania się częścią pierwszego etapu tej rewolucji technologicznej i przyłączenia się do 5G.

- powiedział prezes T-Mobile Polska Andreas Maierhofer, cytowany w komunikacie. Dodał także, że firma nie ogranicza się do jednego, niewielkiego obszaru, a uruchamia usługę w szerokiej skali. "Dzisiaj budujemy trwałą podstawę do rozwoju tej technologii, aby w kolejnych miesiącach i latach, bazując na nowych częstotliwościach, zaoferować użytkownikom pełnię możliwości technologii 5G" - dodał Maierhofer.

5G w Polsce. Coraz więcej operatorów z siecią najnowszej technologii 

Na początku maja Plus poinformował o uruchomieniu pierwszej sieci 5G w Polsce. Jej zasięg jest stosunkowo niewielki, ale sieć stawia kolejne stacje bazowe. Na przestrzeni miesiąca kolejne największe firmy telekomunikacyjne w kraju podały do wiadomości informacje o uruchomieniu własnych sieci najnowszej generacji. 

Orange także zdecydował się na uruchomienie od 1 lipca usługi "#hello5G". Skorzystać z niej będą mogli klienci sieci w największych polskich miastach, natomiast jeszcze w czerwcu własną sieć w 53 miastach Polski uruchomi Play

Więcej o: