Wojna o 5G w Polsce trwa. Play wkrótce uruchomi swoją sieć. 53 miasta z dostępem

Play poinformował, że wkrótce uruchomi swoją sieć 5G. Będzie to kolejny telekom w Polsce po Plusie i Orange, którego abonenci będą mogli korzystać z tej usługi.

Play uruchomi własną sieć 5G do końca czerwca bieżącego roku na paśmie 2100 MHz, czyli odziedziczonym po 4G/LTE. Sieć była testowana na początku roku w Gdańsku. Łącznie ma powstać 500 stacji bazowych w Polsce, dzięki czemu dostępu do 5G od Playa będą mieli abonenci 53 miast w Polsce. 

Zobacz wideo Czy 5G może być szkodliwe dla zdrowia?
W ciągu najbliższych miesięcy będziemy dalej przystosowywać naszą sieć do technologii 5G w częstotliwości 2100 MHz, ale to dopiero początek.

- zapowiada Play Jean Marc Harion, cytowany w komunikacie.

Play wprowadza sieć 5G. Sprawdź, czy jesteś w zasięgu sieci

Zasięgiem sieci 5G objęte są największe miasta, czyli Warszawa, Kraków czy Wrocław, ale także mniejsze miejscowości, w tym także turystyczne, jak chociażby Zakopane, Szczyrk, Giżycko, Mrągowo czy Władysławowo. Dzięki temu abonenci będą mogli korzystać z najnowszej technologii również na wakacjach. 

Na stronie internetowej Play pod TYM ADRESEM można sprawdzić, czy jest się w zasięgu sieci. 

Mapa zasięgu sieci Play 5GMapa zasięgu sieci Play 5G Play

Walka o 5G trwa. Plus oraz Orange również posiadają swoje sieci 5G

Jeszcze stosunkowo niedawno temat sieci 5G pojawiał się w mediach ze względu na podejrzenia, że sieć najnowszej generacji może być szkodliwa dla zdrowia. Istniało w tym temacie wiele teorii spiskowych prostowanych przez ekspertów. W ostatnim czasie doniesienia o 5G pojawiają się w kontekście uruchomienia usługi przez kolejnych operatorów telekomunikacyjnych. 

Plus poinformował, że od 11 maja wraz z wdrożeniem komercyjnej sieci 5G w Plusie, będą mogli z niej korzystać wszyscy klienci ofert abonamentowych Plusa i Cyfrowego Polsatu mieszkający w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. Sieć działa na częstotliwość 2,6 MHz

Orange także zdecydował się na uruchomienie od 1 lipca usługi "#hello5G". Skorzystać z niej będą mogli klienci sieci w największych polskich miastach. 

Więcej o: