Battlefield 6 w czasach współczesnych? Seria po raz kolejny ma zmienić okres historyczny

Battlefield 6 ma wrócić do czasów współczesnych. Informację krążącą po Twitterze potwierdził ceniony dziennikarz portalu Venture Beat, Jeff Grubb. To już kolejna zmiana realiów historycznych w serii.

Pierwsza gra z serii Battlefield pojawiła się w 2002 roku i umieszczona była w realiach II wojny światowej. Przez 18 lat studio DICE stworzyło kilkanaście odsłon i jeszcze więcej dodatków. Siłą rzeczy seria nie mogła mieć spójnej fabuły i przenosiła się między różnymi okresami historycznymi. Fabuła różnych gier z serii była umiejscowiona w czasie wojny wietnamskiej, we współczesności oraz niedalekiej i odległej przyszłości. 

Ostatni zwrot nastąpił w 2016 roku, gdy wydano Battlefield 1, w którym fabuła ma miejsce podczas I wojny światowej. Wydany dwa lata później Battlefield 5 to przeskok o ponad 20 lat i powrót do korzeni serii, czyli do II wojny światowej. Wszystko wskazuje na to, że kolejna część znów zostanie przeniesiona do innych realiów historycznych. 

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]

Battlefield 6 w czasach współczesnych

Droga, którą przeszła ta informacja, była zawiła, ale jej treść potwierdziły dwa dość dobrze poinformowane źródła. Zaczęło się od wspomnień użytkownika Twittera o nicku Usman, który napisał, że Battlefield 3 wyprzedał swoje czasy. Załączył do tego zwiastun, pisząc, że poczuł nostalgię. Na jego wpis zareagował, Tom Henderson, który odpowiedział Usmanowi: "Będziesz szczęśliwym króliczkiem w przyszłym roku".

By nie było wątpliwości, po chwili Henderson napisał, że odnosił się nie do remastera gry, a czasów, w jakich umiejscowiony zostanie Battlefield 6. Stąd wniosek, że kolejna część serii będzie działa się w czasach współczesnych, zupełnie jak Battlefield 3, do którego wzdychał Usman. Tweety trafiły na forum resetera, opatrzone dopiskiem, ze Henderson miał już w przeszłości sprawdzone informacje na temat m.in. Call of Duty Modern Warfare oraz nowej wersji Black Ops. W zeszłym roku podał nazwę COD:MW 2019, zanim ujawniło ją Acitivison. 

Informację na ten temat opublikował NESbot, profil wrzucający na Twittera nowe wątki z forum resetery. Dopiero do tej informacji odniósł się ceniony dziennikarz portalu Venture Beat, Jeff Grubb. Znawca serii, jak można określić Grubba, lakonicznie tylko potwierdził informację, że Battlefield 6 będzie umiejscowiony w czasach współczesnych.

Więcej o: