Nowy zwiastun Baldur's Gate 3 już jest! Studio Larian zapowiada wczesny dostęp do gry w sierpniu

Baldur's Gate 3 dostało właśnie nowy trailer. Ciekawsza wydaje się jednak informacja odnośnie do wczesnego dostępu do gry, który "może" się pojawić już w sierpniu. Studio Larian otwarcie mówi jednak, że zależne jest to od kilku czynników.

Baldur's Gate 3 zapowiedziano już jakiś czas temu, ale Studio Larian nie ma w zwyczaju trzymać graczy w niepewności. W związku z tym dość regularnie, co kilka miesięcy, dostajemy kolejne materiały z gry. Tym razem zaprezentowano krótki zwiastun, który niewiele wnosi i trudno na jego podstawie o czymś wnioskować. Na więcej trzeba poczekać zaledwie parę dni. Na 18 czerwca podczas Dungeon & Dragon Live Studio Larian zapowiedziało obszerny zapis rozgrywki.

 

Sam trailer zapowiadał jednak zupełnie coś innego, co może ucieszyć niecierpliwych fanów serii.

Zobacz wideo Kultowe serie gier

Zwiastun Baldur's Gate 3 zapowiada wczesny dostęp do gry

Tym, co powinno najbardziej przykuwać uwagę do zwiastuna, jest końcowa plansza, zdradzająca, że już w sierpniu Baldur's Gate 3 powinien trafić do wczesnego dostępu na platformach Steam oraz Google Stadia. W trailerze pojawia się jednak kluczowe słowo "maybe" [z ang. może - przyp. red], które zostało wyjaśnione przez deweloperów w innym wideo.

 

Okazuje się, że to, czy wersja alfa będzie dostępna dla graczy już w sierpniu, zależne jest od tego, czy ekipa zdoła nagrać wszystkie sesje motion capture. Opóźnienia są powodowane pandemią koronawirusa. Wczesny dostęp nie oznacza rychłej premiery gry - poprzednie produkcje Studia Larian we wczesnym dostępie spędziły sporo czasu, więc nie powinniśmy liczyć na premierę Baldur's Gate 3 jeszcze w tym roku. 

Gra we wczesnym dostępie będzie wersją alfa - tą samą, która ma zostać pokazana 18 czerwca. Całość oczywiście będzie po angielsku, choć pełna wersja gry, ma ukazać się w Polsce z napisami. Przy okazji twórcy pochwalili się zmianami, których dokonali w ciągu ostatnich miesięcy, podczas prac nad grą. Poprawie uległa między innymi prezentacja potyczek i dialogów, ulepszenie wprowadzono również do oprawy graficznej. 

Więcej o: