Mateusz Morawiecki: Gra "This War of Mine" wejdzie na listę nieobowiązkowych lektur szkolnych

W czwartek Mateusz Morawiecki odwiedził siedzibę spółki 11 bit studios - producenta gry "This War is Mine". Premier zapowiedział wpisanie gry na listę nieobowiązkowych lektur szkolnych.

"Gry wchodzą do kanonu polskich lektur. My rozważamy, żeby treści z tych gier wchodziły do lektur nieobowiązkowych. Po to, żeby pogłębiać wiedzę. Poprzez włączanie gier do systemu edukacji będziemy poszerzać naszą wyobraźnię i wnosić coś nowego do kultury - nie tylko polskiej, ale i całego świata" - powiedział Morawiecki.

"To znakomita branża kreatywna, która rozsławia branżę na cały świat. Pan prezes, pracownicy i moje dzieci opowiadali mi o grze 'This War of Mine'. Tam została stworzona przestrzeń do ciekawej analizy zdarzeń" - dodał.

 

Według niego, gry to nie tylko okno na ekranie komputera, to może być polskie okno na świat.

"Pokazujemy przez nie, jak Polacy potrafią być kreatywni. Musimy przez naszą kreatywność wyszukiwać branż takich jak gamingowa. Programowanie to nasze dobro narodowe" - podkreślił premier.

"This War of Mine" - gra wojenna inna niż wszystkie

"This War of Mine" to gra wojenna. Jest jednak inna od większości gier poruszających temat konfliktów zbrojnych, bo pokazuje wojnę z perspektywy cywila. Nie bez powodu na okładce gry czytamy: "Na wojnie nie każdy jest żołnierzem". Gracze mogą zagrać grupą zwykłych obywateli, którzy starają się przeżyć w oblężonym mieście. Postacie te zmagają się z takimi problemami, jak brak żywności, lekarstw oraz nieustające zagrożenie ze strony snajperów i szabrowników.

11bit Studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny warszawskiej giełdy w grudniu 2015 r. W 2019 r. miała 71,7 mln zł przychodów.

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]
Więcej o: