Hellish Quart. Kończ waść, wstydu oszczędź! Polska gra pozwoli poczuć się jak Wołodyjowski

Polski deweloper Kubold właśnie wypuścił zajawkę z gameplay'em do gry Hellish Quart. To bijatyka, która realistycznie odwzorowuje walki bronią białą. Akcję umiejscowiono w XVII wieku, na terenach Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Już niedługo za sprawą gry tworzonej przez Polaka, każdy będzie mógł zmusić kolegę na fotelu obok, by zakrzyknął niczym Kmicic w "Potopie" w czasie pojedynku z Wołodyjowskim: Kończ waść, wstydu oszczędź!

Hellish Quart: nietypowa gra z bronią białą

Hellish Quart jest produkcją rozwijaną przez Kubolda, który współpracował wcześniej m.in. przy Wiedźminie 3 czy Bulletstormie. To bijatyka, ale produkcja jest nietypowa jak na ten gatunek. Zamiast efektownych finisherów, akrobatycznych skoków i ciosów wzmacnianych magią, bohaterowie walczą dokładnie tak, jak pojedynkowało się w XVII wieku. To w tym okresie historycznym, na terenie Rzeczpospolitej Obojga Narodów, umiejscowiono akcję gry

W Hellish Quart wcielimy się w Kozaków z Zaporoża, polską husarię, krymskich Tatarów, francuskich muszkieterów i nie tylko. Pojedynki toczą się z użyciem szabli, rapierów i pałaszów. Gra jest porównywana do "Bushido Blade", ponieważ jeden celny cios może zakończyć cały pojedynek. Nie ma tu klasycznego paska życia, a jedynie trzy flagi na oznaczenie otrzymanych obrażeń. Całość rozgrywki opiera się na wyprowadzaniu i parowaniu ataków oraz na skutecznych kontratakach.

Gameplay z Hellish Quart trafił do sieci

Kubold pokazał krótki teaser z gry, który prezentuje rozgrywkę. Całość wygląda bardzo dobrze, zarówno jeśli chodzi o grafikę, jak i same animacje. Wrażenie robią także stroje bohaterów oraz tło, na jakim walczą. Same pojedynki są dość dynamiczne i wydają się być angażujące, mimo że zabrakło efekciarskich ciosów, typowych dla tego gatunku. 

 

Gra będzie niedługo dostępna we wczesnym dostępie na Steam. Kubold zdecydował się na taki ruch, gdyż tworzy ją niemal w całości sam. By precyzyjnie dopasować animacje - co jest bardzo ważne w tym gatunku, jak sam pisze - potrzebuje więc testerów. Taki stan rzeczy ma potrwać około roku. W pełnej wersji Hellish Quart ma być dostępnych 12 postaci, każda walcząca w innym stylu, i tyleż samo plansz. Pojawi się też tryb fabularny z misjami do wykonania. 

Więcej o: