Smartfon do 500 złotych - najlepsze budżetowe opcje

Smartfon do 500 złotych nie musi być słaby. Poniżej znajdziesz przykłady dobrych, niskobudżetowych urządzeń.

Rynek smartfonów ciągle się rozwija. Mało kto posiada zwykły telefon komórkowy. Smartfony zawojowały świat dzięki swoim kompaktowym kształtom i łączeniu funkcji wielu urządzeń. Dzięki nim możemy komunikować się, dokonywać płatności, robić zdjęcia, nagrywać filmy czy korzystać z nawigacji GPS. Planując zakup smartfona przede wszystkim zwraca się uwagę na dwa aspekty: jego parametry techniczne i cenę.

Czy warto kupować smartfon do 500 złotych?

Relacja między ceną, a parametrami technicznymi jest mocno powiązana - im bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt tym wyższa cena jego zakupu. Czy jest zatem szansa na dobrej jakości urządzenie za niewielkie pieniądze? Czy warto kupować smartfon do 500 złotych? Otóż sprawa jak zwykle nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od tego, jakie funkcje będą dla danego użytkownika najistotniejsze.

Jaki smartfon do 500 złotych wybrać? Na co zwracać uwagę przy zakupach?

Jaki smartfon do 500 złotych warto wybrać? Do tej pory urządzenia w tej cenie kojarzyły się z samymi problemami - bateria trzymała zbyt krótko, a telefon często się "zawieszał". Obecnie jednak producenci oferują coraz ciekawsze opcje, o zdecydowanie lepszych parametrach przy jednoczesnej atrakcyjnej cenie. Wybierając smartfon do 500 złotych koniecznie trzeba zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • przekątna ekranu - dla osób, które planują oglądanie filmów i zdjęć na telefonie: im będzie większa tym lepiej;
  • ilość pamięci wewnętrznej i możliwości jej rozszerzenia - pamiętajmy że aplikacje, zdjęcia, filmiki potrzebują odpowiednio dużo miejsca;
  • specyfikacja aparatu - to szczególnie ważne dla osób, które często korzystają z robienia zdjęć i kręcenia filmów aparatem;
  • parametry baterii - to chyba najistotniejszy element: od jej wydajności zależy w dużej mierze komfort i swoboda użytkowania smartfona.

Najlepsze smartfony do 500 złotych: ranking

Poszukując najlepszych smartfonów do 500 złotych natrafimy na wiele propozycji od topowych producentów tego rodzaju sprzętu. Jak wybrać te najlepsze, sprawdzone modele? Niżej znajdziesz subiektywny ranking niskobudżetowych smartfonów dostępnych na rynku:

  • Motorola Moto E6 - Motorola od jakiegoś czasu wiedzie prym jeśli chodzi o wypuszczanie na rynek dobrej jakości smartfonów w przystępnej cenie. Tak jest też w przypadku Moto E6 - urządzenie oferuje 64 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o kartę pamięci, wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala oraz baterię o pojemność 3000 mAh, aparat o matrycy 13 Mpix sprawdza się całkiem nieźle pod warunkiem sprzyjającego oświetlenia.
  • Huawei Y6s - jeden z największych producentów smartfonów trafia ze swoją ofertą także do klientów z niewielkim budżetem. Model oferuje 3 GB RAM, 32 GB pamięci z możliwością rozszerzenia, a także spory wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala oraz przyzwoitą baterię o pojemności 3020 mAh.
  • Redmi 8A - urządzenia Xiaomi coraz lepiej radzą sobie na polskim rynku i zyskują zaufanie klientów. Ten model oferuje w cenie około 500 złotych bardzo mocną baterię o pojemności 5000 mAh, a także przyzwoity aparat o matrycy 12 Mpix; ponadto wyróżnia go ciekawy design i duży wyświetlacz.

Smartfony z dobrym aparatem do 500 złotych

Smartfony z dobrym aparatem do 500 złotych występują raczej rzadko. Większość z nich będzie wykonywała słabe zdjęcia, zwłaszcza w gorszych warunkach oświetleniowych. Jeśli więc poszukujemy modelu z bardzo dobrym aparatem musimy liczyć się z koniecznością wyboru smartfona z wyższej półki cenowej. Te, których wartość nie przekracza 500 złotych najczęściej oferują matrycę 12 Mpix. Często można znaleźć także modele o podwójnym aparacie, np. 

  • Alcatel 1s 2020,
  • Motorola Moto E6.

Smartfon do 500 złotych z dobrą baterią

Jeśli chodzi o baterie stosowane w smartfonach, to na ten moment najlepsze opcje oferuje Xiaomi i wspomniany wyżej Redmi 8A. Jego bateria posiada 5000 mAh pojemności, co zapewnia długą pracę bez konieczności ładowania. Większość modeli innych producentów w tym przedziale cenowym oferuje urządzenia wyposażone w akumulator o przeciętnej pojemności miedzy 3000-4000 mAh, które dają możliwość korzystania ze smartfona przez około 1-1,5 dnia bez ładowania. 

Zobacz wideo Nowy smartfon? Te aplikacje warto zainstalować jako pierwsze