Nowy MacBook zaskakuje ceną. Doniesienia mówią o 12-calowym ekranie i powrocie wadliwej klawiatury

Pojawiają się pierwsze poważne doniesienie o nowym MacBooku. Mowa w nich o niemal pełnej specyfikacji urządzenia, a nawet cenie. Ta będzie wyjątkowo atrakcyjna, jeśli doniesienia się potwierdzą.

Powoli rozpoczyna się sezon premier Apple. Najbardziej oczekiwany jest oczywiście debiut iPhone'a 12, którego można się spodziewać jednak dopiero w październiku. Miesięczne opóźnienie związane jest z koronawirusem. Niedługo Apple powinno pokazać też nowego MacBooka. Pierwszym zwiastunem tego są pojawiające się doniesienia o specyfikacji laptopa.

Nowy MacBook ze starą klawiaturą?

Użytkownik Twitter Komiya udostępnił specyfikację nowego MacBooka od Apple. Informacje od tego użytkownika często się potwierdzają, więc warto im się uważnie przyjrzeć. Nowy MacBook ma być pierwszym, który skorzysta z technologii ARM w procesorach. Komiya nie potwierdził tego w najnowszym wpisie, ale wspominał o tym już wcześniej. Nowy procesor ma zapewnić nawet 20 godzin pracy na baterii. Informacja o baterii jest zgodna z tymi danymi, co sugeruje, że Apple rzeczywiście zastosuje nowy układ w swoich laptopach.

Komputer ma występować w kilku wariantach - 8 lub 16 GB RAM, dysk SSD o pojemności 256 GB, 512 GB lub 1 TB oraz kolory: srebrny, złoty i kosmiczny szary. Zaskakuje rozmiar ekranu, który ma mieć 12 cali. Przednie kamera obsłuży rozdzielczość 720p. Dziwić może zaledwie jeden port USB-C. Przy tym wszystkim urządzenia ma być dość lekkie i będzie ważyć zaledwie 0,9 kg. 

Co zastanawiające, Komiya podaje, że nowy MacBook ma wrócić do klawiatury motylkowej. Tę Apple promuje od paru lat, ale była ona bardzo awaryjna i w ostatnim MacBooku Pro 16-cali zdecydowano się na powrót do klawiatury nożycowej. Jeśli czwarta generacja klawiatury motylkowej nie okaże się przełomowa, to na Apple może wylać się spora krytyka. Ten system krytykował m.in. reżyser Taika Waititi.

Zobacz wideo Nawet Apple się myli. Oto największe wpadki giganta

Nowy MacBook zaskoczy ceną?

To, co jednak najbardziej szokuje, to cena. Poprzednie modele przy premierze kosztowały około 1200 dol. Najnowszy MacBook ma kosztować jedynie 849 dolarów. Co więcej, jeszcze mniej zapłacą studenci, dla których cena wyniesie 799 dolarów. Jeśli te informacje się sprawdzą, Apple zamiesza na rynku jeszcze bardziej niż zazwyczaj. 

Więcej o: