IFA 2020: Nowości Samsunga. Jest innowacyjny projektor i telewizor z obrotowym ekranem

Samsung zaprezentował właśnie kilka nowości przydatnych w inteligentnym domu. Wśród nich znalazł się m.in. nowatorski, inteligentny projektor 4K i dość nietypowy telewizor z obrotowym wyświetlaczem przystosowanym do pracy ze smartfonem.
Zobacz wideo Wyjątkowy gadżet Samsunga - Galaxy Fold. Czym zaskoczył pierwszy składany smartfon?

W przededniu targów IFA 2020, które w tym roku odbywają się w pełni wirtualnie, Samsung zaprezentował (na wydarzeniu online) kilka nowości wpisujących się w kategorię smart home. Firma podkreślała bowiem, że dąży do tego, aby wszystkie urządzenia domowe mogły się ze sobą komunikować.

Inteligentny projektor i obrotowy telewizor

Ludzie z Samsunga podczas prezentacji przedstawili działanie m.in. kilku urządzeń AGD (lodówki, pralki), a następnie przeszli do pokazu zupełnie nowego projektora laserowego - The Premiere. To urządzenie o tyle ciekawe, że ma nam niemalże zastąpić telewizor sprawdzając się w każdej sytuacji z domu.

Urządzenie występuje w dwóch wersjach różniących się wielkością obrazu - LSP7T wyświetli obraz o przekątnej 120 cali, a LSP9T - 130 cali. Ten drugi jest pierwszym na świecie projektorem z certyfikatem HDR10+.

The PremiereThe Premiere fot. mat. pras. Samsung

Co ważne, oba projektory za pomocą podwójnego lasera mają wyświetlać obraz w 4K na dowolnej, białej powierzchni (np. ścianie) i będą inteligentnie dostosowywać się do panujących warunków oświetleniowych. The Premiere ma zatem automatycznie zmieniać jasność (do 2800 lumenów), aby obraz wyglądał najlepiej niezależnie od warunków oświetleniowych.

Drugim z ciekawych urządzeń RTV Samsunga, które pokazano na wydarzeniu jest The Sero. Urządzenie zapowiedziano już jakiś czas temu, jednak warto o nim wspomnieć ze względu na bardzo unikatową konstrukcję. To dość niezwykły telewizor, bo dedykowany... osobom, które nie rozstają się na krok ze smartfonem.

The Sero służy przede wszystkim do tego, aby wyświetlać obraz bezprzewodowo streamingowany ze smartfona. Z tego powodu został wyposażony w mechanizm obracający wyświetlacz telewizora z poziomu do pionu i obrotnie. Co więcej, proces ten ma się odbywać automatycznie - gdy użytkownik obróci telefon, The Sero zrobi to samo.

 

The Sero występuje tylko w wariancie z 43-calowym ekranem 4K QLED. Do tego został wyposażony w moduł NFC (do łatwiejszego łączenia telewizora ze smartfonem), a także system głośników 4.1 o mocy 60 W. The Sero trafił już na polski rynek i będzie kosztować 5999 złotych, jednak póki co nie znajdziemy go jeszcze w sklepach.

Bezprzewodowa ładowarka i opaska fitness

Poza tym Samsung pokazał jeszcze kilka mniejszych nowości. To m.in. ciekawa ładowarka bezprzewodowa do ładowania urządzeń mobilnych - Wireless Charger Trio. Właściwie jest to sporych rozmiarów płyta indukcyjna, która pozwala na jednoczesne ładowanie trzech urządzeń - np. telefonu, zegarka i słuchawek. Ładowarka wspiera standard Qi i będzie kosztować w Europie 99 euro.

Wireless Charger TrioWireless Charger Trio fot. mat. pras. Samsung

Koreańczycy zapowiedzieli też opaskę fitness Galaxy Fit2, która dedykowana jest miłośnikom sportów i ma wytrzymać na jednym ładowaniu do 25 dni. Na razie jednak szczegółów nie podano.

Czytaj też: Samsung Galaxy Z Fold 2 już oficjalnie. Nowy składany smartfon Koreańczyków zapowiada się świetnie

Więcej o: