Microsoft odkrył karty. Xbox Series S i Xbox Series X z polskimi cenami. Konsole kupimy też w abonamencie

Po miesiącach oczekiwań poznaliśmy oficjalne ceny dwóch nowych konsol Microsoftu. Xbox Series S został wyceniony na 1349 zł. Z kolei za Xboksa Series X zapłacimy 2249 zł. Obydwa urządzenia będą też dostępne w ramach abonamentu Xbox All Access.

Koniec tajemnic. Na temat dwóch nowych konsol Microsoftu wiemy już wszystko. Amerykańska firma właśnie potwierdziła, że Xbox Series X i Xbox Series X trafią do sklepów 10 listopada br. Ich przedsprzedaż rozpocznie się natomiast już 22 września.

Xbox Series S został wyceniony na 1 349 złotych. Z kolei za Xboksa Series X zapłacimy 2 349 złotych. Prawdziwą niespodzianką jest natomiast uruchomienie w Polsce abonamentu Xbox All Access. W jego ramach otrzymujemy wybraną przez nas konsolę oraz 24-miesięczny dostęp do usług Xbox Game Pass Ultimate i Live Gold za stałą miesięczną opłatę.

Xbox All Access wystartuje najpierw w ramach zestawów z konsolą Xbox One S w cenie 99 zł miesięcznie. Póki co, nie wiemy, ile w ramach abonamentu zapłacimy za Xboksa Series S oraz Xboksa Series X, choć polski oddział Microsoftu obiecuje, że te informacje poznamy wkrótce.

Zobacz wideo Kultowe gry retro. Czy Wam też spędzały sen z powiek?

Xbox Series S i Xbox Series X. Czym się różnią?

Najprościej mówiąc - wydajnością. Xbox Series X będzie dysponować znacznie mocniejszym układem graficznym i większą ilością pamięci RAM. Pozwoli to jej na generowanie obrazu w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę, choć Microsoft obiecuje, że sprzęt będzie potrafił też "udźwignąć" gry w rozdzielczości 8K (zapewne przy 30 FPS-ach).

W przypadku Xboksa Series S mówimy o maksymalnej o rozdzielczości 1440p/120 FPS. Konsola będzie też dysponować mniejszym dyskiem SSD (512 GB vs 1 TB) i nie zostanie wyposażona w napęd optyczny. Poza tym, Xbox Series S jest smuklejszy i lżejszy od "silniejszego brata".

Więcej o: