Harry Potter z prequelem. Hogwarts Legacy to nowa gra w popularnym świecie magii

Podczas środowego PlayStation Showcase zaprezentowano nową grę w uniwersum znanym z książek J.K. Rowling. Harry Potter dostanie prequel w postaci Hogwarts Legacy. To RPG z historią osadzoną w XIX wieku.

Wrześniowy PlayStation Showcase miał przynieść głównie gry. Tajemnicą poliszynela było to, że Sony odkryje karty w sprawie ceny i daty premiery PS5. Tak rzeczywiście się stało, a Japończycy podali także pełną specyfikację konsoli i kontrolera DualSense.  PlayStation 5 rynku pojawi się 19 listopada (tydzień wcześniej w USA i kilku innych krajach). Cena PS5 w Polsce ma wynieść 2299 zł, wersja All Digital będzie kosztowała 1849 zł. 

Podczas prezentacji pokazano kilka ważnych i nowych gier, między innymi kontynuację kultowych serii Final Fantasy i God of War. Największym zaskoczeniem było jednak ujawnienie produkcji z niemniej kultowego uniwersum niż te powyższe. 

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 coraz bliżej. Za co pokochamy nową grę CD Projektu?

Harry Potter z prequelem w postaci Hogwarts Legacy

Dotychczas gry z magicznego uniwersum J.K. Rowling skupiały się na fabule w czasach Harry'ego Pottera. Świat ten miał jednak dobrze rozbudowaną mitologię oraz historię i aż prosił się, by ją rozwinąć. Jako pierwsza dokona tego gra studia Avalanche, Hogwarts Legacy zapowiedziana 16 września. W produkcji wcielamy się w młodego adepta magii, który rzutem na taśmę dostał się do Hogwartu. Bohater posiadł klucz do starożytnego sekretu, który może sprawić, że świat czarodziejów się rozpadnie. Całość dzieje się w XIX wieku, choć nie wiadomo dokładnie w którym roku. Nie sposób tego wywnioskować ze zwiastuna, w którym czarodzieje wyglądają mniej więcej tak samo, gdy pod koniec XX wieku do Hogwartu uczęszczał Harry Potter. 

 

Hogwarts Legacy to action-RPG z otwartym światem - pierwsza taka produkcja w historii uniwersum, wcześniejsze tytuły to typowe gry akcji. Tutaj niemal wszystko będzie zależało od naszych wyborów. Niewiele więcej wiemy, ale ze zwiastuna można wywnioskować, że czekają nas lekcje magii, pojedynki z czarodziejami i magicznymi zwierzętami czy latanie na miotle. 

Kiedy premiera Hogwarts Legacy?

Gra musi być już na zaawansowanym etapie produkcji, gdyż nie będzie trzeba na nią czekać latami. Nie znamy dokładnej daty, ale premiera Hogwarts Legacy ma nastąpić w 2021 r. Tytuł wyjdzie na PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X i PC. 

Więcej o: