Cyberpunk 2077 będzie krótszy niż Wiedźmin 3. CD Projekt idzie na rękę graczom

Główny wątek w Cyberpunk 2077 nie będzie tak rozbudowany jak w ostatniej produkcji CD Projekt. Okazuje się bowiem, że dla wielu graczy Wiedźmin 3 był zbyt długi.

Dwukrotnie przekładana premiera Cyberpunk 2077 zbliża się wielkimi krokami. W najnowszą produkcję CD Projekt będziemy mogli zagrać 19 listopada. Wszystkiego o produkcji dowiemy się, gdy do sieci spłyną pierwsze recenzje. Twórcy chętnie jednak zdradzają kolejne szczegóły produkcji.

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 coraz bliżej. Za co pokochamy nową grę CD Projektu?

Cyberpunk 2077 będzie krótszy od Wiedźmina 3

Po zeszłotygodniowym pokazie Cyberpunk 2077, na Twitchu odbyła się sesja AMA z Patrickiem K. Milesem, starszym projektantem w CD Projekt. Potwierdził on wcześniejsze doniesienia, że Cyberpunk 2077 będzie miał krótszy wątek główny, niż Wiedźmin 3. To dlatego, że wielu graczy narzekało, iż przygody Geralta są zbyt długie. 

Patrząc na dane, widać, że ogromna liczba graczy dotarła daleko, ale nie poznała zakończenia [Wiedźmina 3 - dop.red]. Chcemy by tym razem wszyscy poznali całą historię, toteż skróciliśmy główny wątek fabularny

- porównywał Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 Miles.

Portal How Long To Beat podaje, że na główny wątek historii Geralta potrzeba około 51 godzin. Jednak zadania poboczne wydłużają ten czas do ok. 102 godzin. Dwa dodatki do gry to kolejne 50-70 godzin grania. Miles uspokaja, że w Night City będzie dużo innych aktywności poza główną historią, które zadowolą graczy i wydłużą rozgrywkę. Deweloper nie podał niestety żadnych konkretnych liczb. Wiemy jednak, że do Cyberpunk 2077 powstanie co najmniej tyle samo dodatków co do trzeciej części Wiedźmina. Gracze więc nie muszą martwić się, że ukończą nową produkcję CD Projekt zbyt szybko. 

Mikropłatności w Cyberpunk 2077?

Ostatnio powrócił temat mikropłatności w Cyberpunk 2077. Twórcy jednak szybko uspokoili graczy i wytłumaczyli, że podstawowa wersja nie będzie zawierała tej opcji. Wciąż jednak możliwe jest, że temat powróci, gdy pojawi się Cyberpunk 2077 Online. 

Więcej o: