Szykuje się zmiana w Windows 10. Microsoft zamierza usunąć z systemu kolejną funkcję

Microsoft może usunąć z Windows 10 funkcję, która nie cieszyła się szczególnie dużym zainteresowaniem użytkowników. Z jednego z testowych wydań "okienek" wyparowała bowiem aplikacja Kontakty służąca do porządkowania informacji o zapisanych osobach.
Zobacz wideo Surface Headphones 2 to słuchawki do zadań specjalnych, ale niekoniecznie do słuchania muzyki

Windows 10 stale się zmienia, a jego producent - firma Microsoft - co jakiś czas wprowadza garść nowości do systemu. Zdarza się jednak czasem, że Amerykanie, zamiast dodawać, zabierają niektóre funkcje z ostatniej generacji "okienek".

Microsoft może usunąć aplikację Kontakty

Teraz - jak donosi portal Windows Latest - Microsoft szykuje się do usunięcia kolejnej funkcji. W najnowszej kompilacji systemu Windows 10 Technical Preview przeznaczonego dla testerów i programistów nie znajdziemy już oddzielnej aplikacji Kontakty. Ślad po niej zaginął, a Microsoft nie informował ostatnio, jakie ma wobec niej plany.

Taki krok sugeruje, że amerykański gigant przestanie rozwijać tę funkcję w Windows 10 i wraz z jedną z kolejnych dużych aktualizacji Windows 10 Kontakty mogą wyparować ze stabilnej wersji systemu. Najpewniej powodem takiego posunięcia Microsoftu jest niewielkie zainteresowanie aplikacją ze strony użytkowników.

Aplikacja KontaktyAplikacja Kontakty fot. zrzut ekranu z Windows 10

Zdaniem Windows Latest nie powinniśmy jednak bać się o zapisane w Kontaktach numery telefonów. Do danych zapisanych osób powinniśmy wciąż mieć dostęp z poziomu aplikacji Poczta i Kalendarz. Oczywiście o ile informacje o osobach zostały zsynchronizowane wcześniej z chmurą.

Jako dedykowana aplikacja, Kontakty miały pomóc w porządkowaniu zapisanych numerów telefonów czy adresów e-mail, a pojawiły się w systemie wraz z Pocztą i Kalendarzem. Teraz najpewniej funkcje te zostaną dodane do dwóch pozostałych aplikacji, a samych Kontaktów nie będzie już można znaleźć z poziomu Menu Start i wyszukiwarki Windows tak, jak do tej pory.

Więcej o: