KE: Niektóre telewizory produkowane w Polsce mogą powodować pożar. Rozpoczęto program wymiany

Komisja Europejska potwierdziła, że część telewizorów LG może być źródłem pożaru lub zadymienia. Produkowane w Polsce urządzenia mają wadliwe zasilacze. LG rozpoczęło już program naprawczy.

LG ma problemy z telewizorami. Jak podaje "Rzeczpospolita" w Chinach i Korei Południowej pojawiły się kłopoty z zasilaczami. Usterki mogły prowadzić do pożarów lub zadymienia. Analogiczny problem wykryto właśnie w Europie. 

Komisja Europejska potwierdza, że telewizory mogą wywołać pożar

"Rz" 28 września donosiła o problemie, jaki zaraportowała Komisja Europejska. W niektórych modelach telewizorów zamontowano wadliwe części, główne zasilacze, przyznało LG. Usterki dotyczą m.in. telewizorów produkowanych w Polsce, pod Wrocławiem. W związku z problemem zasilacze mogą spowodować pożar lub zadymienie pomieszczenia. 

Zarówno w Korei Południowej, jak i Chinach wprowadzono program wymiany uszkodzonych części. Taki sam program wystartował właśnie w Polsce.

Bezpłatny program wymiany modułu zasilającego w telewizorach LG

Już następnego dnia po ogłoszeniu problemu LG wystosowało komunikat, o rozpoczęciu programu wymiany, podaje portal instalki.pl.

Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych Klientów oraz w związku z odnotowaniem przypadków przegrzewania się układu zasilania w modelach telewizorów OLED o przekątnych ekranu 65 i 77 cali, wyprodukowanych przed październikiem 2019 roku, rozpoczęliśmy przygotowania do Bezpłatnego Programu Wymiany Modułu Zasilającego

- czytamy w oświadczeniu LG. Wymiana zasilacza możliwa jest w przypadku, gdy posiadacie jeden z poniższych modeli telewizorów wyprodukowany w:

  • 2016 r.: OLED65G6, OLED77G6, OLED65E6
  • 2017 r.: OLED65W7, OLED77W7, OLED65G7, OLED77G7, OLED65E7, OLED65C7, OLED65B7
  • 2018 r.: OLED65W8, OLED77W8, OLED65G8, OLED77C8
  • 2019 r.: OLED65W9, OLED77W9, OLED77C9, OLED77B9

Usterkę należy zgłosić przez formularz zgłoszeniowy na stronie LG telefonicznie, pod numerem 801 54 54 54.

Pragniemy jednocześnie zapewnić, iż komfort klientów stanowi dla nas najwyższy priorytet, dlatego z należytą starannością zweryfikujemy każdy zgłoszony nam przypadek przegrzewania się telewizora. W razie wystąpienia niepokojących objawów związanych z działaniem urządzenia prosimy o kontakt z działem obsługi klienta

- podało LG w oświadczeniu.

Więcej o: