Cyberpunk 2077 trafił do części graczy na tydzień przed premierą. Duża wpadka amerykańskiego sklepu

Premiera Cyberpunka 2077 została zaplanowana na 10 grudnia. Okazuje się jednak, że gra CD Projekt RED trafiła już do pierwszych graczy. Wszystko za sprawą wpadki amerykańskiej sieci sklepów Best Buy.

Cyberpunk 2077 to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat. Najnowsza produkcja studia CD Projekt RED budzi ogromne emocje, a kilkakrotnie przekładana premiera jeszcze bardziej wzmogła niecierpliwość graczy na całym świecie.

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 coraz bliżej. Za co pokochamy nową grę CD Projektu?

Okazuje się jednak, że do niektórych osób Cyberpunk 2077 zdążył już trafić, choć oficjalnie gra ma pojawić się w sklepach 10 grudnia. Wszystko za sprawą wpadki amerykańskiej sieci Best Buy, która rozesłała kolekcjonerskie wydania gry swoim klientom o tydzień za wcześnie.

Gracze, którzy mają już w swoich rękach Cyberpunka 2077, wydają się być tym faktem zachwyceni i dają upust swej radości, publikując zdjęcia i materiały wideo w mediach społecznościowych. Twórcy gra zadowoleni jednak nie są. Wpadka sieci Best Buy to dla CD Projektu spory problem wizerunkowy. To również problem dla reszty graczy, którzy muszą wystrzegać się spoilerów zdradzających fabułę.

Co ciekawe, w sieci pojawiły się nawet głosy, że cała sytuacja to marketingowa zagrywka, która ma jeszcze bardziej zwiększyć zainteresowanie grą. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne. Do tej pory CD Projekt RED bardzo oszczędnie dawkował informacje na temat Cyberpunka. Dość powiedzieć, że na niecały tydzień przed premierą, wciąż nie pojawiły się pierwsze recenzje gry.

Póki co, zarówno CD Projekt, jak i Best Buy nie skomentowały zdarzenia. W ostatnich godzinach z serwisu Twitter w "magiczny sposób" zaczęły jednak znikać zdjęcia prezentujące kolekcjonerskie wydanie Cyberpunka 2077 udostępniane przez niektórych graczy.

W czwartek twórcy gry zdradzili natomiast, kiedy dokładnie cyfrowa wersja Cyberpunka 2077 pojawi się na serwerach (chodzi o wydanie gry na platformę PC oraz Google Stadia). Z opublikowanej przez CD Projekt RED mapki wynika, że polska premiera Cyberpunka odbędzie się 10 grudnia o godzinie 1 w nocy.

O co chodzi w Cyberpunk 2077?

Cyberpunk 2077 to przygotowywana przez CD Projekt RED produkcja RPG, oparta na licencji "papierowej" gry fabularnej. Tytuł przenosi nas do futurystycznego Night City, którym rządzą gangi i bezduszne megakorporacje.

Jednym z ważniejszych elementów świata gry jest zamiłowanie ludzi do modyfikowania ciała za pomocą tzw. wszczepów, które zwiększają ich możliwości psychofizyczne. Na ulicach Night City spotkamy więc osoby z cybernetycznymi implantami nóg, rąk czy też oczu.

Więcej o: