Nowy Huawei P50 zapowiada się ciekawie. Marka próbuje radzić sobie z problemami

Huawei P50 to nowy, flagowy model od chińskiego producenta smartfonów, który ma trafić do sprzedaży wiosną 2021. Dużo mówi się o tym, że może on być wypuszczony na rynek z dwoma wersjami systemu - z Androidem oraz z autorskim systemem Harmony OS.

Huawei P50: parametry i specyfikacja nowego modelu

Huawei P50 to nowy model chińskiego producenta, który do sprzedaży ma trafić już wiosną 2021. Do mediów docierają już przecieki na temat tego, co zaoferuje smartfon. Dużo mówi się o tym, że może on być wypuszczony na rynek z dwoma wersjami systemu - z Androidem oraz z autorskim systemem Harmony OS.  Byłby to poważny krok ze strony producenta.

A co poza nowym systemem zaoferuje flagowiec Huawei? Dostępne będą trzy wersje: 

  • Huawei P50 z ekranem 6,2 cala;
  • Huawei P50 Pro z ekranem 6,6 cala;
  • Huawei P50 Pro+ z ekranem 6,8 cala;

Tak ma wyglądać specyfikacja techniczna Huawei P50:

  • procesor Kirin 9000/Kirin 9000e (pojawiają się także niepotwierdzone informacje, że może być to procesor Snapdragon 875G);
  • pamięć: 6/8 GB RAM oraz 128/256 GB pamięci na dane;
  • ekran o odświeżaniu z częstotliwością minimum 90 Hz;
  • bezprzewodowe ładowanie 50W oraz przewodowe - 66W;
  • możliwości sterowania interfejsem poprzez gesty wykonywane przed aparatem przednim
  • aparat Leica z 200-krotnym zoomem cyfrowym.

Jeśli chodzi o wygląd, to nowy flagowiec ma mieć nieco zagięte krawędzi, a każda wersja będzie się różnić wielkością ekranu i stopniem zagięcia. Także aparat w każdej z nich będzie nieco inny.

Huawei P50: cena nowego smartfona

Według przewidywań, Huawei P50 trafi do sprzedaży za kilka miesięcy. Jego cena ma oscylować w granicach 1000 dolarów, co w obecnej chwili po przeliczeniu na złotówki daje około 3700 zł. Po doliczeniu ceł i podatków kwota ta powinna jednak przekroczyć 4000 zł.

Huawei P50: kiedy premiera nowego smartfona?

Premiera Huawei P50 to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier w tym roku. Smartfony tego producenta cieszą się sporym zainteresowaniem, choć ostatnie afery z udziałem marki negatywnie wpłynęły na jej odbiór, nawet u klientów indywidualnych. Zmiana na stanowisku prezydenta USA może pomóc w odbudowie zaufania do marki, które zostało zachwiane. Dokładna data premiery nowego flagowca Huawei nie jest znana, ale wiele wskazuje, że nastąpi ona w marcu 2021. 

Zobacz wideo Nie tylko Google. Jakie inne aplikacje mogą przydać się na twoim smartfonie?
Więcej o: