Nowy iPad Pro już w marcu. Świetnie sprawdzi się również jako laptop

iPad Pro 2021 to kolejny model kultowego tabletu od Apple, którego premiera nastąpi już niebawem. Co się zmieni? Czego możemy się po nim spodziewać?

iPad Pro: parametry nowego tabletu

iPad Pro to nie pierwsza seria produktów Apple, które w 2021 roku zyskają nieco odświeżony design. Nowe tablety mają pojawić się na rynku już w marcu, tak więc zostało niewiele czasu, aby zapoznać się z rozwiązaniami, które producenci postanowili w nich wprowadzić. Od poprzedniej premiery iPada minęło zaledwie kilka miesięcy (iPad Air zadebiutował jesienią ubiegłego roku), więc fani Apple nie mogą narzekać na częstotliwość pojawiania się nowych modeli. Pytanie tylko, czy spełnią one ich oczekiwania?

Według dostępnych informacji pod względem wyglądu nowy model nie będzie mocno różnił się od poprzednika - wciąż będzie to sprzęt z ekranem o wąskich ramkach. Niemniej jednak będzie to wyświetlacz Mini LED. Nie wiadomo jak na razie czy oznacza to rezygnację z technologii OLED. 

Jeśli chodzi o parametry techniczne iPod Pro 2021, to wciąż są one sporą niewiadomą. Spodziewamy się jednak, że wyposażony zostanie w najnowszy, bardzo wydajny procesor Apple - A14X Bionic. Dzięki temu uzyska on możliwość łączności 5G, która pojawia się w coraz większej liczbie urządzeń mobilnych. Schematy tabletu, które można obejrzeć w sieci, wskazują, że będzie to sprzęt z 12,9-calowym ekranem, co zapewni komfortową obsługę, a także wygodę podczas oglądania filmów czy przeglądania fotografii. Pojawi się w nim aparat o dwóch obiektywach z sensorem LiDAR oraz lampą błyskową LED, które jednak nie będzie już mocno wystawał poza obudowę jak miało to miejsce w przypadku poprzednich modeli iPada.

Na wyposażeniu znajdzie się również cztery głośniki, a także styki Smart Connector, za pomocą których podłączyć można do tabletu klawiaturę. Nie zabraknie także portu USB typu C, który umiejscowiony będzie na dolnej krawędzi tabletu. 

Na bardziej szczegółowe dane przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale wszystko wskazuje na to, że warto być cierpliwym, bo nowy iPad Pro to urządzenie, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających profesjonalistów. 

iPad Pro: cena

Jak na razie nie jest znana polska cena iPad Pro, który do sprzedaży ma trafić już za kilka tygodni. Na zachodzie natomiast spekuluje się, że w zależności od konfiguracji kwoty mogą oscylować wokół 750-800 dolarów, czyli około 3000 złotych. 

Zobacz też: Co zamiast Apple Watch? Na te smartwatche warto zwrócić uwagę

Zobacz wideo Nawet Apple się myli. Oto największe wpadki giganta
Więcej o: