Kolejna część hitowej serii Metro za darmo. Epic Games Store rozdaje odświeżoną wersję gry

Epic Games Store udostępnił nowe darmowe gry na ten tydzień. Bezpłatnie do biblioteki można dodać dwie produkcje. Jedna z nich to mniej znana strategia, a druga to odświeżona wersja drugiej części serii Metro.

Epic Games Store już trzeci rok z rzędu rozdaje darmowe gry. Nowe produkcje pojawiają się co tydzień. Czasem są to mniejsze tytuły, a czasem hitowe gry AAA. Zdarza się też, że firma oferuje bezpłatnie w ciągu tygodnia całe kolekcje gier i do biblioteki możemy dodać nawet sześć produkcji. Warto więc co tydzień śledzić sztandarową promocję Epic Games Store. 

Zobacz wideo „Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę”. 4 kultowe gry sprzed lat [TOPtech]

Metro: Last Light Redux za darmo

W tym tygodniu Epic Games Store udostępnił do pobrania dwie gry. Obie z nich są wysoko oceniane. Pierwsza to For the King, produkcja z 2018 roku. Gra łączy elementy strategii oraz gatunku roguelike. Na metacritic średnia ocena wynosi 79/100. 

 

Prawdziwym hitem jest jednak kolejna część Metro. To nie pierwszy raz, gdy Epic Games Store udostępnia serię Metro. Tym razem bezpłatnie do biblioteki można dodać Metro: Las Light Redux. To druga część gry, znana też pod nazwą Metro 2034. Pierwotnie produkcja wyszła na konsole starszej generacji w 2013 r. Już rok później pojawiła się jej poprawiona wersja z dopiskiem Redux na nextgeny oraz komputery. To właśnie ten tytuł Epic Games Store rozdaje w tym tygodniu za darmo. Produkcję ulepszono zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym. Remaster został jednak oceniony nieco gorzej niż oryginał i jego średnia z recenzji wynosi 76/100, o sześć punktów mniej niż pierwowzór. 

 

Gry można dodać do swojej biblioteki do 11 lutego do godziny 17:00. Wtedy to Epic Games Store udostępni kolejną darmową produkcję, którą będzie Halycon 6: Stabase Commander. Produkcje dodane do biblioteki można pobrać i zainstalować w dowolnym momencie, nawet po zakończeniu promocji. 

Więcej o: