Diablo zmartwychwstanie jeszcze w tym roku. Blizzard wypuścił zwiastun do Diablo 2: Resurrected [WIDEO]

Diablo 2: Resurrected, remaster klasycznej produkcji został zapowiedziany na trwającym BlizzConline. Gra ma się ukazać jeszcze w 2021 roku, choć wciąż jest na wczesnym etapie produkcji. Blizzard pokazał już jednak pierwszy trailer.

Pod koniec 2019 roku gruchnęła wiadomość, że Blizzard stracił kod do Diablo 2. Nadzieja na remaster kultowej produkcji umarła, ale tylko na kilka miesięcy, bo już w maju 2020 roku kilka niezależnych od siebie źródeł potwierdziło, że remake jednak powstanie. Doniesienia mówiły nawet, że Diablo 2: Resurrected ukaże się jeszcze w 2020 roku. I choć ta ostatnia informacja się nie sprawdziła, to gra rzeczywiście powstaje. 

Zobacz wideo „Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę”. 4 kultowe gry sprzed lat [TOPtech]

Diablo 2: Resurrected zapowiedziane. Blizzard pokazał zwiastun

Trwa właśnie coroczny festiwal Blizzarda, czyli BlizzCon. W tym roku wydarzenie ochrzczono BlizzConline, ze względu na to, że odbywa się w internecie. Najważniejszą wiadomością pierwszego dnia była zapowiedź Diablo 2: Resurrected, długo oczekiwanego remastera drugiej części kultowej serii gier. Blizzard wypuścił od razu też zwiastun, na którym porównano graficzne zmiany w grze. 

 

Nie podano dokładnej daty premiery, ale wiadomo, że Diablo 2: Resurrected ma się ukazać jeszcze w tym roku, mimo że jest na wczesnym etapie produkcji. Produkcja trafi na komputery oraz konsole z możliwością międzyplatformowej rozgrywki online. Gra będzie zwierała także misje z dodatku Pan Zniszczenia.

Co nowego w Diablo 2: Ressurected?

Blizzard wprowadził oczywiście wyższą rozdzielczość gry i opracował lepsze tekstury. Na zwiastunie widać wyraźną różnicą względem oryginalnej wersji sprzed 20 lat. Gra otrzyma także nowe modele i efekty. Ponadto odświeżono przerywniki scenowe trwające kilkadziesiąt minut. Ciekawym dodatkiem ma być możliwość uruchomienia klasycznej wersji gry, które ma jednak działać znacznie płynniej niż oryginał.

Więcej o: