Tekken 7. Nowa postać z DLC pochodzi z Polski. To "pani premier" [ZWIASTUN]

Twórcy serii Tekken przygotowali niespodziankę dla polskich fanów. W nowym DLC do popularnej konsolowej bijatyki gracze będą mogli wcielić się w postać... pani premier z Polski.

Bandai Namco Entertainment opublikowało zapowiedź kolejnego już DLC (downloadable content, czyli dodatek do gry) do gry Tekken 7. Dodatek do gry będzie dostępny dopiero na wiosnę 2021 r., ale już teraz dostaliśmy przedsmak tego, czego można oczekiwać. Japońska firma postanowiła zrobić ukłon w stosunku do graczy z naszego kraju i w nowym rozszerzeniu umożliwi grę postacią, która pochodzi z Polski. 

Diablo 2: ResurrectedBlizzard zapowiedział Diablo 2: Resurrected i pokazał zwiastun gry [WIDEO]

Tekken 7 z niespodzianką dla polskich fanów. Zagramy panią premier z Polski. Przypomina Ciri

W zaledwie kilkunastosekundowej zapowiedzi nowego DLC możemy zobaczyć kilka widoków z Warszawy i Krakowa. Następnie widzimy elegancką kobietę wysiadającą z limuzyny, do której ktoś zwraca się "pani premier".

- Muszę wygrać w imię wszystkich Polaków - mówi bohaterka, w którą będziemy mogli się wcielić podczas rozgrywki w Tekken 7.

 

Kim jest tajemnicza pani premier? Po bliższym przyjrzeniu się postaci, można bez problemu stwierdzić, że jest ona podobna do Ciri, bohaterki sagi o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego oraz opartej na niej serii gier komputerowych od CD Projekt Red

Jak podaje portal Dual Shockers, dyrektor generalny Bandai Namco, Katsuhiro Harada, w sprawie nowej postaci w Tekken 7 współpracował z polską ambasadą w Japonii. Harada odwiedził również Polskę w 2020 r., ale ze względu na wybuch pandemii koronawirusa musiał ograniczyć plan wizyty. Przyznał, że pomysł na stworzenie postaci "pani premier" wziął się z tego, że w Polsce kilka kobiet sprawowało już funkcję prezesa Rady Ministrów i chciał mieć taką postać w Tekkenie. W dotychczasowej historii Polski trzy kobiety sprawowały funkcję Prezesa Rady Ministrów: Hanna Suchocka (1992-93), Ewa Kopacz (2014-15) oraz Beata Szydło (2015-17).

Tekken 7 to kolejna odsłona popularnej serii

Tekken 7 to kolejna odsłona popularnej serii bijatyk, której pierwsza część miała swoją premierę w 1994 r. na automatach oraz konsoli PlayStation. Katsuhiro Harada, twórca serii, poinformował we wrześniu ubiegłego roku, że siódma odsłona Tekkena sprzedała się już w ponad 6 milionach egzemplarzy. Oznacza to, że od startu serii 27 lat temu sprzedało się łącznie 50 milionów egzemplarzy wszystkich części gry. Dotychczas najlepiej sprzedającą się częścią jest wydany w 1998 r. Tekken 3 (8 milionów egzemplarzy).

Xiaomi Mi 11Xiaomi Mi 11 świetnym flagowcem? Jedno "ale" [PIERWSZE WRAŻENIA]

Zobacz wideo „Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę”. 4 kultowe gry sprzed lat [TOPtech]
Więcej o: