Nintendo Switch Pro jeszcze w tym roku. Ekran OLED i wsparcie dla 4K

Jeszcze w tym roku Nintendo wypuści na rynek odświeżoną wersję konsoli Switch - wynika z ustaleń serwisu Bloomberg. Nintendo Switch Pro ma dysponować większym 7-calowym wyświetlaczem OLED i zaoferuje wsparcie dla 4K po podłączeniu do telewizora.

Od premiery Nintendo Switch minęły już 4 lata. Konsolka Japończyków, która nawet w dniu premiery nie dysponowała zbyt mocną specyfikacją techniczną, od 2017 roku zdążyła się nieco zestarzeć. Nie spada natomiast jej popularność. W czasie pandemii urządzenie bije rekordy sprzedaży, a niedawno Nintendo pochwaliło się, że do graczy trafiło już 80 mln egzemplarzy Switcha.

Zobacz wideo TOP Gadżet - sprawdzamy, jak działa Nintendo Switch Lite

Nie dziwi więc fakt, że Japończycy od jakiegoś czasu myślą o odświeżeniu swojej przenośnej konsoli. Z najnowszego raportu Bloomberga wynika, że jeszcze w 2021 roku do sprzedaży trafi Switch Pro. Konsola ma dysponować większym 7-calowym ekranem OLED. Dla porównania, oryginalny Switch dysponuje 6,2-calowym ekranem LCD, a wersja Lite - 5,5-calowym ekranem LCD.

Niestety - jak pisze Bloomberg - nie zmieni się rozdzielczość samego wyświetlacza, która nadal będzie wynosić dość przeciętne 720p. Konsola zaoferuje jednak wsparcie dla rozdzielczości 4K, gdy podłączymy ją do telewizora za pośrednictwem stacji dokującej. Produkcja organicznych paneli dla nowego Switcha Pro ma rozpocząć się w lipcu br., a dostarczy je koncern Samsung.

Nintendo SwitchNintendo Switch fot. unsplash

Wsparcie dla 4K oznacza oczywiście, że nowa konsolka Nintendo będzie musiała dysponować dużo mocniejszym procesorem. Trudno sobie bowiem wyobrazić, aby leciwy układ Tegra X1 był w stanie obsłużyć tę rozdzielczość. Póki co, dokładna specyfikacja Switch Pro nie jest jednak znana.

Z informacji Bloomberga wynika, że Switch Pro ma trafić do sprzedaży w okresie świątecznym 2021 roku. Producent zakłada miesięczną sprzedaż urządzenia na poziomie około 1 mln egzemplarzy.

Więcej o: