Tesla już do kupienia za pomocą Bitcoinów. Firma nie planuje wymieniać kryptowaluty w kantorze

Tesla uruchomiła w Stanach Zjednoczonych możliwość płacenia za samochody Bitcoinem. Trwają pracę, by rozwiązanie wdrożyć także dla klientów spoza USA. Elon Musk poinformował także, że firma będzie gromadziła kryptowaluty, zamiast je wymieniać.

Tesla na początku roku zainwestowała 1,5 mld dolarów w Bitcoiny. Wartość najpopularniejszej kryptowaluty skoczyła od tego czasu o 10 tys. dolarów, więc gdyby teraz firma zdecydowała się sprzedać swoje aktywa, sporo by zarobiła. To nie jest jednak celem spółki Elona Muska, który niedawno zmienił nazwę swojego stanowiska w firmie na Technokróla (Techno King of Tesla), a dyrektora finansowego mianował Mistrzem monety (Master of Coin).

Zobacz wideo Kosmos, pozwy i miliony - Elon Musk

Tesla do kupienia za Bitcoina. Firma będzie gromadzić kryptowalutę

Elon Musk na Twitterze obwieścił dzisiaj, że Teslę można już kupić płacąc za nią Bitcoinem. Póki co tylko w Stanach Zjednoczonych, ale trwają prace, żeby rozwiązanie to wdrożyć także dla klientów z innych krajów. Nie podano dokładnej daty rozszerzenia opcji płatności, ale Elon Musk twierdzi, że stanie się to jeszcze w tym roku. 

Miliarder dodał także, że firma nie zamierza wymieniać Bitcoina na standardowe waluty fiducjarne. Tesla będzie więc dalej gromadziła kryptowalutę. 

Bitcoin zyskuje, Tesla traci

Informacja podana przez Muska nie pozostała bez odpowiedzi rynku. Bitcoin zaczął rosnąć, choć nie specjalnie szybko, dzisiejszy wzrost oscyluje w graniach 3,5 proc. Kurs kryptowaluty to już 57 tys. dolarów. 

Tesla z kolei zaczęła tracić. Akcje zaliczyły kilka górek i dołków, ale ogólnie tendencja jest spadkowa. Wtorkowe notowania Tesla kończyła na poziomie -7,8 proc. 

Elon Musk namieszał też na rynku NFT, o którym niedawno pisaliśmy na naszym portalu. Miliarder wystawił w poprzednim tygodniu na sprzedaż piosenkę o NFT nagraną w technologii NFT, informuje cnet.com. Szybko jednak się rozmyślił i ze sprzedaży zrezygnował.

Więcej o: