Netflix "tylko" z 4 milionami nowych użytkowników. A ma być jeszcze gorzej

Netflix opublikował wyniki za I kwartał 2021 r. Te nie są najgorsze, ale nie udało się zachować wzrostów z ub. roku. 4 mln nowych użytkowników to mniej niż przewidywali analitycy. Kolejny kwartał ma być pod tym względem najgorszym w historii spółki.

Netflix w 2020 roku zanotował rekordową liczbę nowych użytkowników. Subskrypcję wykupiło przeszło 36 mln użytkowników. Wpływ na to miała oczywiście pandemia, która wymusiła pobyt w domu. 2021 rok nie zaczął się jednak dla firmy aż tak dobrze. 

Zobacz wideo "Cień i kość" - serial pełen magii. Netflix zekranizował bestsellerowy cykl [ZWIASTUN]

Netflix z najgorszym wynikiem w historii

Jak podaje Market Watch, analitycy FactSet przewidywali, że liczba użytkowników Netflixa w I kwartale 2021 r. wzrośnie o 6,2 mln. Liczba ta była jednak o przeszło jedną trzecią mniejsza - 3,98 mln nowych abonentów to najgorszy wynik w historii spółki. Zarząd jednak przewiduje, że II kwartał będzie jeszcze gorszy, a konto na Netflixie założy ledwie milion nowych osób. 

W tym samym kwartale rok temu Netflixowi przybyło 15,77 mln abonentów. Ostatni kwartał 2020 rok to z kolei 8,5 mln dodatkowych subskrybentów. 

Hity Netflix za darmo.Koniec ze współdzieleniem kont na Netfliksie? Serwis testuje blokowanie takich użytkowników

Te informacje odbiły się na wartości firmy. Akcje Netflixa już po zamknięciu wtorkowej sesji spadły o 9 proc, przez chwilę nawet do poziomu poniżej 500 dolarów.

Wyniki finansowe Netflixa są nienajgorsze

Na spadek liczby abonentów wpływ ma pandemia, która w zeszłym roku spółce przecież pomogła. Przedłużające się lockdowny opóźniają jednak produkcję nowych seriali i filmów, przez co trudno przyciągnąć nowych użytkowników. 

Netflix (zdjęcie ilustracyjne)Netflix testuje nową funkcję: dla śpiochów i tych, którzy nie mogą przestać

Netflix wciąż ma jednak bardzo dobre wyniki finansowe. Przychody rok do roku wzrosły o 24 proc., co dało wynik na poziomie 7,16 mld dolarów. Na akcjach spółka zyskała z kolei 3,75 dol., przy oczekiwaniach analityków FactSet na poziomie 2,98 dol., podaje Market Watch.

Więcej o: