PlayStation Plus Video może zadebiutować już w czwartek i to w Polsce. Sony chce mieć swojego Netflixa

W czwartek może ruszyć VOD od Sony PlayStation. W polskim serwisie PlayStation pojawiła się na chwilę informacja o usłudze PS Plus Video Pass. Z załączonej notki wynika, że testy usługi miałyby trwać przez rok.

W ofercie PlayStation Store od zawsze dostępne były filmy i seriale. Te można było wypożyczać i kupować, ale taka forma VOD już dawno ustąpiła abonamentom. Od marca materiałów wideo w PS Store kupić już nie można. Osoby, które zrobiły to wcześniej, zachowały jednak do nich dostęp. Usługa nie zniknęła więc całkowicie i jak się okazuje, działanie to było najpewniej początkiem dla nowego projektu PlayStation. 

Zobacz wideo PlayStation 5 po czterech miesiącach. Świetna konsola, którą wciąż trudno kupić [TOPtech]

PlayStation Plus Video Pass wystartuje najpierw w Polsce?

Jak informuje videogameschronicle.com, na polskim PlayStation Store przez chwilę widniało logo oraz opis usługi PlayStation Video Plus Pass. 

PS Plus Video Pass to usługa próbna aktywna 22.04.21-22.04.22. Benefit będący częścią subskrypcji dostępny dla posiadaczy PS Plus w Polsce. Opłaty związane z odnawianiem mogą być automatyczne

- brzmiała formułka. 

Nieco toporna składnia może sugerować, że to błąd. Niemniej podane daty wskazują na to, że usługa rzeczywiście może ruszyć już niedługo. Biorąc pod uwagę jej nazwę oraz załączone plakaty do Venoma, Zombieland: Double Tap oraz do Bloodshot, można śmiało wnioskować, że będzie to abonament na usługi VOD, na wzór Netflixa. Sony wśród wielu swoich oddziałów, ma także ten filmowy, prawdopodobnie więc kolekcja filmów w PlayStation Plus Video Pass będzie składać się z produkcji dystrybuowanych przez spółkę.  

'Horizon Zero Dawn'.Jedna z najlepszych gier na PS4 za darmo. Horizon: Zero Dawn w prezencie od Sony

Co to jest PlayStation Plus?

To abonament na usługi sieciowe PlayStation. Bez niego na konsoli Sony nie da się grać w gry przez internet. W ramach subskrypcji co miesiąc można dodać do biblioteki jedną lub dwie produkcje, rzadziej więcej. W Polsce miesięczny abonament wynosi 37 zł, trzymiesięczny 100 zł, a roczny 240 zł. 

Konsole nowej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Series XPS5 i Xbox mogą być trudno dostępne jeszcze przez rok. Winne części za 1 dol.

Więcej o: